سردار فدوی:

اروپایی‌ها عددی نیستند که بخواهند درباره موشک‌‌های ایران حرف بزنند

عنوان

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: اروپایی‌ها عددی نیستند که بخواهند درباره موشک‌‌های ایران حرف بزنند. آنها اصلا چه کاره هستند که بخواهند از این غلط‌ها کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ادعاهای رئیس جمهور آمریکا درباره تحولات در خلیج فارس، گفت: آنچه مسلم است آمریکایی ها باید از منطقه غرب آسیا بروند و زودتر از همه باید از خلیج فارس بروند. نشانه این موضوع هم این است که آمریکایی ها مودب تر و حرف گوش کن تر شده اند.

اطلاعات جدید از عملکرد سپاه در "تنگه هرمز"/ از نصب پرچم ایران بر فراز ناوشکن فرانسه تا توقیف کشتی حامل سلاح های آمریکا

وی افزود: آنها عدم تقابل جدید میان ایران و آمریکا را تغییر رفتار ایران عنوان کرده اند، این یک وارونه نمایی است؛ این اتفاق به این دلیل است که آمریکایی ها حرف گوش کن تر شده اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه تصریح کرد: قبلا هم در برخی موارد، چون آمریکایی ها کمتر حرف گوش می کردند، تقابل پیش می آمد و ما برخی از آنها را دستگیر کردیم در صورتی که  اگر آمریکایی ها طبق قوانینی که درباره آب های بین المللی وجود دارد عمل کنند خب! طبیعتا ما هم کاری با آنها نداریم.

سردار فدوی در پاسخ به این سوال که اگر آمریکایی ها رفتارهای پیشین را تکرار کنند آیا بازهم با آنها برخورد خواهد شد؟ گفت: حتما اینطور است؛ چه آمریکایی ها، چه انگلیسی ها و چه هر کشور دیگری اگر طبق قانون مشخص چه در حوزه بین الملل و چه قوانینی که ما در داخل کشور تصویب کرده ایم، عمل کنند خب! طبیعتا اتفاقی نمی افتد اما اگر طبق این روال عمل نکرده و خارج از قاعده پیش بروند حتما با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی درباره چرایی بیان اینگونه اظهارات از سوی رئیس جمهور آمریکا نیز گفت: شما رسانه های خود آمریکا را هم اگر ببینید مشخص است راجع به ترامپ چه چیزی می گویند. رسانه های آمریکایی به صورت روزانه درباره اظهارات بی مبنای ترامپ حرف می زنند؛ حتی در مستندی که اخیرا مایکل مور درباره این شخص ساخته، صراحتا می گوید ترامپ اینقدر احمق و بیشعور است که احتمال دارد آخرین رئیس جمهور آمریکا باشد و بعد از او آمریکا دچار فروپاشی شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه در ادامه گفت وگو با «وطن امروز» در پاسخ به سوالی درباره حمله موشکی سپاه به مواضع گروه تروریستی حزب دموکرات و روند پیشرفت موشکی کشور گفت: همه عملیات های سپاه علیه تروریست ها قدرتمند و بجا بوده است؛ چه عملیات های زمینی که زمان شهید حاج احمد کاظمی انجام می شد و چه عملیات های موشکی که اخیر علیه مواضع تروریست ها انجام شده است. قدرت عظیمی که امروز انقلاب اسلامی پیدا کرده است به همین اتاق جلسات تروریست ها محدود نمی شود، در کل منطقه هر دشمنی که بخواهد شرارت کند در هر اتاق جلسه ای که نشسته باشد می داند که ممکن است مورد هدف موشک های سپاه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: امروز موشک به مولفه قدرت جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است. البته این از مولفه هایی است که دشمن می شناسد؛ دشمن، بسیاری از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی را اصلا نمی داند و نمی شناسد.

فرمانده سابق نیروی دریای سپاه درباره تمرکز ویژه اروپایی ها روی توان موشکی ایران نیز گفت: تلاش و اقدامات اروپایی ها علیه توان موشکی ما کاملا مذبوحانه است. اروپایی ها عددی نیستند که بخواهند درباره موشک های ایران حرف بزنند. آنها اصلا چه کاره هستند که بخواهند از این غلط ها کنند.

سردار فدوی افزود: اروپایی ها دنباله رو بی اختیار آمریکا هستند و اساسا خیلی مهم نیستند؛ کسانی که کاملا پیرو آمریکا هستند طبیعتا هیچ هویت مستقلی ندارند که ما بخواهیم راجع آنها صحبت کنیم. کل اروپایی ها زیرمجموعه آمریکا هستند برخلاف برخی حرف هایی که زده می شود، اروپایی ها نشان داده اند هم به لحاظ اعتقادات و هم در عمل هیچ گاه خارج از چارچوب آمریکا عمل نکردند.

وی به پشت پرده برخی رفتارها و مواضع اروپایی ها اشاره کرد و گفت: اروپایی ها یکسری حرف های هماهنگ شده با آمریکایی ها می زنند تا برخی ساده لوح ها را در داخل کشور امیدوار کنند که برای انجام برخی کارها زمان وجود دارد.

سردار فدوی ادامه داد: اروپا و آمریکا در یک سیستم قرار دارند و وقتی به صورت سیستمی کار می کنند این طبیعی است که کوچک تر از بزرگ تر تبعیت کند؛ کل اتحادیه اروپایی نسبت به آمریکا در یک توان بسیار کمی قرار دارند و راجع منافع خودشان هم نمی توانند صحبت کنند و اگر به همین مباحث اخیر اقتصادی میان اروپا و آمریکا نگاه کنید خب! مشخص است که برنده آمریکایی ها هستند.

معاون هماهنگ کننده سپاه درباره اثرگذاری برخورد سپاه با ملوان های آمریکایی نیز گفت: آن برخورد قطعا بازدارنده بود، شما به حرف های آمریکایی ها که مراجعه کنید می بینید که آنها خودشان می گویند باید در مقابل ایران یک توان بازدارنده ایجاد کنند. این حرف را ما نمی گوییم، بلکه وزیر دفاع آمریکا که جایگاهی کلیدی است می گوید که طبیعتا خیلی معنا دارد؛ در سیستم سیاسی و نظامی دنیا این عبارت ها معنی و مفهوم مشخص دارد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.