درکنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» مطرح شد؛

سردرد روی کارکرد فرد تاثیرگذار است/ معضل جدی برای سالمندان

عنوان

دبیر علمی نخستین کنفرانس «درمان‌های نوین سردرد» با بیان اینکه سردرد به آسانی درمان نشده و روی کارکرد فرد تاثیرگذار است، گفت: باید با نگاه علمی به این پیامد توجه ویژه ای شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی حمدیه در نخستین کنفرانس درمان‌های نوین سردرد که توسط جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: سردرد یکی از مباحث مهم و جدی بوده و همه تخصص‌ها به نحوی با کیس سردرد روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه سردرد دارای انواع مختلف بالینی است، گفت: در این کنفرانس نگاه ویژه به سردرد سالمندان است و در این زمینه راه حل های علمی و نوین برای درمان این بیماری ارائه می شود.

حمدیه با تاکید براینکه سردرد به آسانی درمان نمی‌شود و روی کارکرد فرد تأثیرگذار است، ادامه داد: سردرد یک معضل بالینی و بسیار شایع است و با توجه به چندفاکتوری بودن این معضل،  آن را معضل بالینی و یکی از پیامدهای مسائل پزشکی سالمندی عنوان می کنند.

دبیر کنفرانس درمان های نوین سردرد خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به تأثیر آن بر عملکرد فرد، موضوعی جدی‌ است که در این کنفرانس نیز، با توجه ویژه به سردرد در دوره سالمندی، به این موضوع پرداخته شده است.

در این کنفرانس جنبه های مختلف سردرد سالمندان با ارائه مقالاتی توسط دکتر زهرا وهابی با عنوان «روش‌های غیردارویی درمان سردرد در سالمندان»، دکتر علی‌رضا پیرخائفی با عنوان «تحلیلی بر تأثیر درمان‌های شناختی رفتاری بر بهبود علائم سردرد»، دکتر مینا موحد با عنوان «توصیه‌های طب ایرانی برای مبتلایان به سردرد»، دکتر حمیدرضا طاهری یگانه با عنوان «سردرد و ارتعاشات سلولی»، دکتر کامران جلالی با عنوان «راهکارهای درمان در سردرد از منظر پزشکی فرامولکولی» و دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید با عنوان «کاربرد لیزر کم‌توان بر درمان سردرد» مورد بررسی علمی قرار گرفت.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین