گمانه زنی‌ها درباره همکاری رژیم صهیونیستی و عربستان در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی

عنوان

پرواز یکی از هواپیما‌های شرکت کننده در عملیات ربایش خاشقجی از فرودگاه مصر، گمانه‌زنی‌ها درباره مشارکت سازمان‌های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از هواپیما هایی که در انتقال عوامل شرکت کننده در عملیات ربایش جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی نقش داشته، از فرودگاه مصر به پرواز درآمده و در فرودگاه استانبول به زمین نشسته است که همین امر گمانه زنی ها درباره مشارکت سازمان های جاسوسی بیگانه از جمله رژیم صهیونیستی را در این عملیات افزایش داده است.

گونتای شیمشک، نویسنده پایگاه اینترنتی خبر ترک نوشت: دو فروند هواپیمای سعودی در دوم اکتبر در فرودگاه آتاتوروک استانبول به زمین نشستند. یکی از هواپیما ها که به جز خلبان و کمک خلبان سرنشین دیگری نداشته است از مصر به پرواز درآمد و در فرودگاه استانبول فرود آمد و دیگری با ۹ نفر سرنشین که همگی از نیرو های اطلاعاتی عربستان سعودی بودند، در فرودگاه استانبول به زمین نشست. هواپیما ها متعلق به شرکت هواپیمایی سعودی (SPA) هستند.  

او افزود: هواپیمایی که از مصر پرواز کرده بود ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت ترکیه با شش نفر سرنشین بازگشت. هواپیمای دیگر در ساعت ۲۲ به وقت ترکیه با ۹ نفر سرنشین به ریاض بازگشت. بدین ترتیب در روز ناپدید شدن خاشقجی، ۱۵ نفر از نیرو های اطلاعاتی سعودی از ترکیه خارج شده اند. امنیت فرودگاه چمدان های آن ها را به صورت معمولی کنترل کرده است و با مورد مشکوکی روبرو نشده است.

سازمان اطلاعاتی ترکیه، میت همه افراد اطلاعاتی سعودی که وارد این کشور شده و از آن خارج شدند را شناسائی کرده است. کانال تلویزیونی خبر ترک تصاویر ورود و خروج این افراد را امروز پخش کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین