کارخانجات چرا به شرکت تعاونی لاستیک سهمیه نمی‌دهند؟

عنوان

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک با بیان اینکه عرضه و تقاضای لاستیک با سهمیه بندی‌ها مختل و شرایط برای احتکارگران و گران فروشان فراهم شده است، گفت: متأسفانه در شرایط فعلی کارخانجات هیچ سهمیه لاستیکی در اختیار شرکت تعاونی قرار نمی‌دهند.

داود سعادتی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه از مردادماه امسال بازار عرضه و تقاضای لاستیک با مشکلاتی روبه رو شد، اظهارداشت: تولید کنندگان با وجود هزینه های تولید محصولات را وارد بازار می کردند اما تغییرات نرخ ارز بر قیمت لاستیک های داخلی و وارداتی تأثیر گذاشت.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک با اعلام اینکه در حال حاضر کارخانجات لاستیک از طریق نمایندگی ها، عاملین و سهمیه مازاد کالا با نرخ دولتی وارد بازار می کنند، افزود: نکته اینجاست تا پیش از این سهمیه ای به شرکت تعاونی لاستیک برای توزیع کالا به بازار تعلق می گرفت اما متأسفانه در شرایط فعلی کارخانجات هیچ سهمیه لاستیکی در اختیار شرکت تعاونی قرار نمی دهند.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص لاستیک به شرکت تعاونی عاملی شده تا مدیریت بازار لاستیک به سختی انجام شود، گفت: در حال حاضر لاستیک توسط کارخانجات عرضه می شود و خرده فروشی ها باید از آنها خریداری و با محاسبه سود حداقلی لاستیک ها را فروش می رسانند.

سعادتی نژاد تصریح کرد: عرضه و تقاضای لاستیک با سهمیه بندی ها مختل و شرایط برای احتکارگران و گران فروشان فراهم شده است. اگر کارخانجات با اتحادیه فروشندگان همکاری و لیست سهمیه ها روشن اعلام کند ما به عنوان فروشندگان لاستیک بازار را نظارت کرده و با متخلفین برخورد لازم را انجام خواهیم داد. اما متأسفانه ما هیچ آماری از عرضه لاستیک به بازار نداریم و حتی تعاونی لاستیک هیچ سهمیه ای برای فروش لاستیک به بازار ندارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک به کارخانجات لاستیک پیشنهاد کرد با این اتحادیه همکاری کرده تا مدیریت بازار عرضه و تقاضا با سرعت بیشتری همراه شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین