کاخ سفید مجوز فعالیت خبرنگار سی ان ان را تعلیق کرد

عنوان

کاخ سفید مجوز فعالیت و کار حرفه ای خبرنگار شبکه سی ان ان را چند ساعت پس از مجادله لفظی با رئیس جمهور آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، در حالی که جیم آکوستا خبرنگار شبکه سی ان ان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید به مجادله لفظی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت، مقام های کاخ سفید مجوز فعالیت وی را لغو کرده اند.

بر اساس این گزارش یکی از کارکنان کاخ سفید سعی کرد تا میکروفون را از جیم آکوستا بگیرد ولی علی رغم این اتفاقات، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید مدعی شده است که دسترسی خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید به این دلیل لغو شده است که وی با دست خود یک زن جوان را لمس کرده است.

خبرنگار سی ان ان این ادعای سخنگوی کاخ سفید را یک دروغ خوانده است.

در جریان کنفرانس خبری دیروز، زمانی که جیم آکوستا خبرنگار سی ان ان از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره گروه هایی که از طریق مکزیک به سمت شمال حرکت می کنند سؤال کرد او ضمن انتقاد از این خبرنگار گفت: سی ان ان باید از داشتن تو خجالت بکشد. شما مردم را ناامید می کنید، شما دروغ می گویید.

وی ادامه داد: تو باید از خودت خجالت بکشی. نحوه برخورد شما با سارا هاکابی [سخنگوی کاخ سفید] وحشتناک است. وقتی شما اخبار جعلی گزارش می کنید همان طور که سی ان ان زیاد این کار را انجام می دهد، دشمن مردم هستید، پس بنشین.

ترامپ خواستار گرفتن میکروفن از این خبرنگار شد و حاضر به پاسخ به او نشد و با آشفتگی خاصی پشت تریبون قدم زد.

خشم ترامپ در اینجا پایان نیافت و با خبرنگاران دیگر نیز به نوعی درگیر شد. وی به خبرنگار بعدی گفت: ممکن است لطفاً بنشینید، چه رسانه های متخاصمی! واقعاً ناراحت کننده است.

سندرز با انتشار توئیتی نوشت: کاخ سفید هرگز رفتار خبرنگاری را که دستان خود را به سوی یک زن جوان که تنها در حال انجام وظیفه خود است، دراز می کند، تحمل نخواهد کرد. این واقعیت که سی ان ان به روش کارکنان خود افتخار می کند، نه تنها منزجر کننده است بلکه نمونه ای از نادیده گرفتن رفتار ناشایست کارکنانش نسبت به دیگران از جمله یک زن جوان است که در این دولت کار می کند. در نتیجه حادثه امروز، کاخ سفید مجوز فعالیت های این خبرنگار را تا اطلاع بعدی لغو می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین