متقی فر در گفت‌وگو با فارس:

ترس اعضای شورا از حضور «چمران» آشکار شدن برخی پشت‌پرده‌ها است

عنوان

سخنگوی جبهه پایداری چرایی عدم تمایل اعضای شورای شهر تهران به شهردار شدن محسن هاشمی را مورد توجه قرار داد و گفت: علّت این است که چمران به عنوان کسی که عضو جناح حاکم بر شورا نیست وارد شورا می‌شود.

مجید متقی فر، سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به روند انتخاب شهردار تهران توسط اعضای شورای شهر گفت: تفاوتی بین گزینه‌های مطرح برای شهرداری تهران وجود ندارد؛ چرا که انتخاب شهردار، با نگاه خدمت و کارآمدی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه با نگاه سیاسی انتخاب می‌شود.

متقی فر، چرایی عدم تمایل اعضای شورای شهر به شهردار شدن محسن هاشمی را مورد توجه قرار داد و گفت: علّت این است که چمران به عنوان کسی که عضو جناح حاکم بر شورا  نیست وارد شورا می‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورا حتی تحمل عضویت یک نفر غیر همفکر را در جمع خود ندارند، تصریح کرد: این نگاه، تنگ‌نظرانه است و همین نگاه در انتخاب شهردار هم تسری دارد. 

سخنگوی جبهه پایداری ادامه داد: اگر چمران وارد شورا شود، یک دستی شورا به‌هم می‌خورد؛ و این در حالی است که افتخار اعضای شورا یکدستی است.

وی درباره مخاطرات حضور چمران در شورای برای اعضای اصلاح‌طلب آن، گفت: ممکن است در پاره‌ای موارد برخی‌ اعضا، با چمران هم‌رأی شوند و بدین‌شکل، یک جریان غیر هم‌سو در داخل شورا شکل بگیرد و توازن را به‌هم بزند. 

متقی فر افزود: ممکن است برخی واقعیت‌ها در داخل شورا وجود داشته باشد که با حضور یک نفر که نمایندگی تفکر دیگری را دارد به بیرون درز پیدا کند که به نفع اعضای شورا نباشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون یکسری مسائل از شورا خارج می‌شود ولی یک‌سری دیگر در خود شورا باقی می‌ماند، به برخی تخلفات شهرداری و ماجرای محمّدعلی نجفی، شهردار سابق تهران اشاره کرد و تصریح کرد: برخی پس‌پرده‌ها وجود دارد که ممکن است با حضور چمران، افکار عمومی از آن‌ها مطلع شوند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین