عضو هیات مدیره راه‌آهن مطرح کرد:

تاکید بر اختصاص یک درصد فروش نفت و گاز و ۱۰ درصد فروش گازوئیل به توسعه راه‌آهن

عنوان

رسولی گفت: طبق ماده ۷۰ قانون الحاق (۱)، باید ۱۰ درصد از مبلغ فروش گازوئیل و بر اساس احکام برنامه ششم یک درصد فروش نفت و گاز به توسعه ریل و راه‌آهن اختصاص‌یابد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی عضو هیئت مدیره راه آهن در بازدید از مرکز فرماندهی پلیس راه آهن، با بیان اینکه امنیت یکی از اصلی ترین زیرساخت های لازم برای تحقق توسعه است گفت: اجرای اهداف برنامه ششم، در توسعه حمل ونقل ریلی منوط به تحقق تمام احکام مرتبط با این موضوع در قانون برنامه است زیرا ارزیابی های گذشته نشان می دهد که یکی از دلایل عدم تحقق اهداف برنامه های ۵ ساله کشور نبود تناسب میان میزان تحقق منابع و اهداف تعیین شده که لازم و ملزوم یکدیگر است، خواهد بود.

وی با تشریح وضعیت اعتبارات وبودجه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: راه آهن حداکثر تلاش خود را برای رسیدن به اهدافی که قانون گذار در برنامه ششم توسعه برای این شرکت در حمل بار و مسافر تعریف کرده، انجام می دهد اما باید به تحقق منابع موردنیاز برای رسیدن به اهداف بلند برنامه ششم در این رابطه توجه بیشتری شود.

او تاکید کرد: یکی از احکام برنامه ششم این است که یک درصد از درآمدهای فروش نفت و گاز به راه آهن اختصاص داده شود.

رسولی ادامه داد: همچنین در ماده ۷۰ قانون الحاق (۱) آمده است که ۱۰ درصد از مبلغ فروش گازوئیل به توسعه ریلی و راه آهن اختصاص یابد که این درآمدها جدای از اعتبارات تملک دارایی سرمایه و رشد سالانه آن است اماهیچکدام از این موارد قانونی عملیاتی نشده اند.

عضو هیات مدیره راه اهن ادامه داد: در چند سال گذشته راه آهن و توسعه حمل و نقل ریلی بسیار مورد توجه مسئولین عالی کشور بوده و در راس همه مقام معظم رهبری همواره تاکید بر لزوم توجه به توسعه ریلی داشته و دارند؛ همچنین دولت محترم به خصوص سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در همه زمینه ها اعم از صدور مجوزهای لازم و اعطای ضمانت های مورد نیاز در استفاده از تسهیلات خارجی و همچنین در زمینه اعتبارات و تخصیص آن راه آهن را حمایت کرده و در ادامه هم حمایت خواهند کرد.

وی تاکید کرد:مجلس شورای اسلامی نیز با تصویب قوانین بسیار خوب و کارگشا به راه آهن عنایت ویژه داشته و دارند.

بر اساس این گزارش عضو هیئت مدیره راه آهن در دیدار با حشمت الله ملکی فرمانده پلیس راه آهن، با قدردانی از نیروهای پلیس، گفت: اقدامات مؤثر پلیس راه آهن موجب امنیت مردم در ایستگاه ها و آرامش خاطر مدیران راه آهن است.

رسولی آسیب شناسی و شناخت پلیس راه آهن نسبت به ماموریت های شرکت راه آهن را در تأمین امنیت این بخش مطلوب خواند و تأکید کرد: باید همدلی و وفاق روز افزون در خانواده راه اهن را شاهد باشیم ، از این رو همکاران راه آهن باید در جریان وضعیت، تصمیمات و اقدامات انجام شده و در دست اقدام راه آهن قرار گیرند؛ زیرا در چنین شرایطی همکاران عزیز ضمن آنکه اطلاع از وضعیت کلان شرکت، نسبت به عملکرد خود امیدوار و دلگرم می شوند وبا احساس مسئولیت متقابل در پیشبرد اهداف شرکت مشارکت موثرتری خواهند داشت.

راه اندازی پلیس گشت درزین

از سوی دیگر حشمت الله ملکی رئیس پلیس راه آهن کشور نیز در این بازدید از راه اندازی پلیس گشت «دِرزین» در طول خطوط ریلی خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم مردم و مدیران راه آهن دغدغه امنیت داشته باشند.

وی حضور عضو هیئت مدیره راه آهن، مدیرکل حراست و هیئت همراه را موجب ایجاد روحیه، انگیزه و دلگرمی دانست و افزود: وظیفه داریم درهر شرایطی مأموریت خود را به درستی انجام دهیم.

ملکی ضمن تشریح شرایط و وضعیت نیروی انسانی راه آهن، اضافه کرد: کمک به راه آهن کمک به مردم، دولت و نظام است.

وی با بیان اینکه نیات خیر، انگیزه و پیگیری هیئت مدیره راه آهن درباره شرایط پلیس راه آهن مغتنم و ارزشمند است، گفت: درک متقابل و نگاه مشترک میان پلیس و راه آهن موجب افزایش خدمت رسانی پلیس راه آهن می شود.

فرمانده پلیس راه آهن با تشریح برنامه های آتی این نیرو برای امنیت بیشتر ایستگاه ها و خطوط ریلی، اضافه کرد: روحیه خدمت رسانی در نیروهای پلیس راه آهن بسیار بالا است و نمی پذیریم که مأموریت هایمان در راه آهن دچار لطمه شود.

گفتنی در این دیدار رسولی ضمن بررسی شرایط کارکنان پلیس راه آهن، پیشنهادهایی در مورد بهبود شرایط و نحوه خدمت گذاری این نیرو مطرح کرد و خواستار برگزاری جلسات مشترک به منظور بررسی برنامه و بودجه پلیس راه آهن برای تحقق اهداف سال ۹۸ شد.

رسولی در این خصوص هم گفت: وجود امنیت پایدار در راه آهن به خصوص در شرایطی که دشمن درصدد سلب امنیت از ماست و منطقه پیرامون ما درگیر مشکلات فراوان و ناامنی است مرهون تلاش و همت سربازان و درجه داران و افسران عزیز و رشیدی است که مایه مباهات و افتخار کشور و خانواده بزرگ راه آهن هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین