یک کارشناس مسائل جمعیتی:

با توجه به تحولات جمعیتی رژیم صهیونیستی تا ۲۰ سال دیگر نابود می شود

عنوان

یک کارشناس مسائل جمعیتی با اشاره به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی گفت: ۲۰ سال دیگر نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صالح قاسمی نویسنده مجموعه هفت جلدی جنگ جهانی جمعیت در همایش تخصصی جنگ جهانی جمعیت به نتایج مطالعه بر روی جمعیت اسرائیل و فلسطین طی ۲۰ سال آینده اشاره کرد و گفت: با توجه به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی ۲۰ سال آینده نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است. و همچنین کشور نیجریه به عنوان سومین کشور جهان از لحاظ جمعیتی و قدرت سیاه جهان خواهد بود.

این کارشناس مسائل جمعیتی با طرح این پرسش که چرا با توجه به تحولات دامنه دار جمعیت و کاهش جمعیت در ایران هیچ اقدام جدی در این زمینه انجام نمی شود ابراز داشت: این بی توجهی ناشی از غفلت مسئولان و نخبگان است.

وی با ابراز تاسف از اینکه ایران پایین ترین نرخ باروری جهان اسلام را در اختیار دارد اظهار داشت: تا ۳۰ سال آینده بیش از ۳۳ درصد جمعیت کشور به سن بالای ۶۰ سال می رسند و باید در انتظار رکود اقتصادی و بحران های اجتماعی و انقلاب جنسی باشیم.

قاسمی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ تعداد تولدهای در کشور کاهش داشته است گفت: سالانه قریب به ۴ هزار  تولد کاهش می یابد این در حالی است که از ۷ سال پیش مقام معظم رهبری و کارشناسان نسبت به کاهش موالید هشدار می دهند.

وی با اشاره به عدم توجه مسئولان به سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی رهبری و معطل ماندن طرح تعالی خانواده در مجلس بیان داشت: اطلاعات پزشکی اشتباهی درخصوص بازه زمانی باروری در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

این کارشناس مسائل جمعیتی افزود: در حالیکه متخصصان جهان بازه ۱۷ تا ۴۴ سال را بازه زمانی باروری عنوان می کنند، کارشناسان ایرانی ۲۵ تا ۳۵ سالگی را سن باروری می دانند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین