مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت:

باید ازفرهنگ غلط پشت میزنشینی فاصله گرفت/ مهارت آموزی در کنار درآمد زایی سربازان در دوران خدمت

عنوان

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت درحاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با ستاد کل نیروهای مسلح نامه گفت: امضای تفاهم نامه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصادمقاومتی و به منظور توانمندسازی و مهارت آموزی سربازان در پادگان های نیروهای مسلح بوده و هدف ما این بوده که سربازان علاوه بر آنکه در دوران سربازی تخصص جدید را بیاموزند، درآمد زایی نسبی نیز داشته باشند.

اخبار شرکتها؛ صبح امروز مراسم امضای تفاهم نامه بانک قرض الحسنه رسالت و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه(سربازان) ستاد کل نیروهای مسلح با هدف ایجاد بستر مناسب جهت مهارت افزایی و توانمند سازی سربازان وظیفه با حضور محمد حسین حسین زاده، مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت، سردار سیدمهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه و سردار کمالی معاونت وظیفه عمومی نیروهای مسلح برگزار شد.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت، حسین حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به این موضوع که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصادمقاومتی توافق شد که این بانک همکاری مشترک به منظور توانمند سازی و مهارت آموزی به سربازان در پادگان های نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی داشته باشد.

وی ادامه داد: این همکاری مشترک در قالب ایجاد همیاری اجتماعی برای توسعه فرهنگ کارگروهی در کانون ها دنبال می شود و از بین اعضای کانون های همیاری اجتماعی با توجه به علاقه مندی سربازان، تیم های با عنوان «هسته های کار و زندگی» تشکیل می‌شود و در ادامه اعضای این هسته ها عضو «کانون های کار و زندگی» می شوند که این کانون ها تخصصی بوده و به طور مثال «کانون کار و زندگی پوشاک» یا «کانون کارو زندگی دامپروری» و غیره را خواهیم داشت.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت افزود: این طرح به گونه ای برنامه ریزی شده که مراحل قبل از سربازی، حین سربازی و پس از سربازی جوانان را به هم متصل کند و به طور ویژه توانمند سازی جوانان شهرستان های کوچک و روستاها را مدنظر قرار داده و بدین ترتیب سربازی که قبل از خدمت مهارتی داشته، پس ازپایان خدمت نه تنها آن مهارت را فراموش نکرده بلکه در طول دوران سربازی مهارت افزایی نیزبرای او انجام شده و درآمدزایی نسبی نیز برای آنان خواهد داشت و در پایان دوران سربازی، جوانان با مهارت بیشتر در تخصصی که داشته اند یا با فراگیری یک مهارت جدید در پادگان ها از خدمت سربازی ترخیص شده و با عزیمت به شهرهای محل سکونت خود به عضویت کانون های کار و زندگی که شبکه توسعه اجتماعی رسالت در شهرهای مختلف دارد، می‌پیوندند.

وی تاکید کرد: با توجه به ورودی و خروجی سالانه 400 هزار سرباز، 5 استان کشورشامل خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی، کرمان و مازنداران در مرحله پایلوت پوشش داده می شوند و تعداد سربازان مشمول این طرح در این استان ها 2 هزار نفر خواهد بود که این رقم افزایش یافته و توسعه داده می شود و در مرحله پایلوت نیز 5 پادگان سپاه خواهد بود وبه تدریج این طرح به بقیه نیروهای مسلح نیز تسری خواهد یافت.

حسین زاده تصریح کرد: این طرح، حرکت مشترکی بوده که در راستای عملیاتی کردن و پیاده سازی سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاب آور خواهد بود و گوشه ای از آن را در ساختار سیستمی و علمی و به روز خواهیم داشت.
باید از فرهنگ غلط پشت میزنشینی فاصله گرفت

حسین زاده در بخش دیگری از سخنانش با تاکید براین مطلب که این طرح برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز برنامه ریزی شده، ادامه داد: همه این اقدامات مدنظر در هسته ها ، اشتغال زایی تخصصی بوده و قصد دارم از این فرهنگ غلط که افراد تحصیل کرده باید پشت میز ادارت بنشینند، فاصله بگیریم .

وی در مورد هسته های کار و زندگی و نحوه فعالیت سربازان در این هسته ها نیز گفت: سربازان با توجه به زمینه وعلاقه مندی که دارند هسته کار و زندگی تشکیل می دهند چرا که ماموریت‌های نظامی آنان نیز مدنظر بوده به طور مثال اگر هسته دامپروی تشکیل شود با توجه به اینکه نگهدای دام مراقبت 24 ساعته می طلبد، در نتیجه با توجه به تیم بودن برای وظایف دیگر سربازان مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت همچنین با اشاره به این مطلب که برای افرادی که قبل از سربازی این برنامه را شروع کنند امتیازاتی قایل خواهیم شد، گفت: جزییات این موضوع در کارگروه مشخص خواهد شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین