الگوی ۵۰ ساله نظام و رسالت دانشگاهیان

پوریعقوب: لزوم بررسی و نگاه کارشناسی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط دانشجویان نخبه

عنوان

مسئول اندیشگاه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شرق گفت: باتوجه به ابلاغ سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط رهبر انقلاب، وظیفه تشکل‌های دانشجویی است که در راستای تکمیل و ارتقاء پیش از پیش این طرح جامع عملی قدم بردارند.

نیما پوریعقوب مسئول اندیشگاه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به لزوم بررسی و نگاه کارشناسی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط دانشجویان نخبه، گفت: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت چندی پیش توسط رهبر انقلاب به سبب بررسی هر چه بیشتر این سند بالادستی در اختیار کارشناسان و متفکران در زمینه های مختلف قرار گرفت، اکنون مهم ترین و کامل ترین برنامه جامع کشور تا نیم قرن آینده است. 

وی افزود: نوید تمدن نوین اسلامی در ۵۰ سال آینده و ارائه افق‌ها و تدابیر درخور چشم اندازِ برنامه ریزی نهادهای مسئول در ابعاد مختلف جامعه خواهد بود به صورتی که مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید تصمیم گیری‌های خود را با معیارهای که در این سند در نظر گرفته شده بسنجند.

پوریعقوب اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های برجسته در این الگو مبانی توحیدی، اسلامی و جامعه شناختی است که تمامی تحولات آینده پژوهانه جهان در نظر گرفته شده و مواد این طرح براساس خصایص فطری انسان توحیدی بنا شده و تنها هدف آن به کمال و سعادت رساندن معنوی و مادی است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: در نظر گرفتن نیاز های بشری توجه به حقوق اجتماعی، اخلاق زیستی،عدالت و نفی هرگونه تخریب در جهت توسعه هر چه بیشتر متمایز بودن این الگو را نسبت به برنامه های پیشرفت معمول نشان می دهد چرا که تمدن نوین اسلامی برپایه اسلام ناب محمدی نیازمند پیشرفت و ترقی در تمامی بخش هاست افق های پیش رو از جمله پیوستن ایران اسلامی به پنچ کشور تولید اندیشه،دارای یکی از ده اقتصاد برتر دنیا و در سطح عدالت در شمار چهار کشور آسیاو هفت کشور برتر دنیا  نمونه کوچکی از این الگوی راهبری است. 

وی گفت: باتوجه به ابلاغ این سند توسط رهبر معظم انقلاب، به منظور بررسی صاحب نظران، اندیشمندان دانشگاهی و حوزوی، وظیفه تشکل ‌های دانشجویی خواهد بود که با استفاده از ظرفیت‌های فکری و اندیشه‌ای داخل دانشگاه در راستای تکمیل و ارتقاء پیش از پیش این طرح جامع عملی قدم بردارند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین