رییس دانشگاه فردوسی:

نیمی از افتخارآفرینان مسابقات قرآنی دانشجویی را بانوان تشکیل می‌دهند

عنوان

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ۵۰ درصد افتخارآفرینان در سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.

محمد کافی در گفت‌وگو با ایسنا، از آغاز سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و مذهبی دانشجویان کشور از فردا خبر داد و تصریح کرد: سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور از ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه جاری به میزبانی وزارت علوم و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: این جشنواره با حضور ۶۰۰ نفر از دانشجویان سراسر کشور در بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری برگزار خواهد شد. 

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه ۵۰ درصد شرکت کنندگان را پسران شامل می‌شوند، اضافه کرد: امسال ۵۰  درصد از افتخارآفرینان قرآنی کشور را دختران دانشجو تشکیل می‌دهند.

کافی با اشاره به اینکه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان با مشارکت تمام دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، تاکید کرد: رایحه دل‌انگیز قرآن هر سال در یکی از دانشگاه‌های کشور طنین‌انداز می‌شود؛ امسال دانشگاه فردوسی افتخار میزبانی جشنواره قرآن را دارد و اطمینان داریم که برکت این جشنواره دانشجویان دین‌پژوه و دین‌مدار کشور را بیمه خواهد کرد. 

وی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان بزرگترین رویداد فرهنگی و مذهبی کشور است که هر سال به میزبانی یک دانشگاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین