الحشد الشعبی مواضع داعش را در سوریه راکت باران کرد

عنوان

بغداد – ایرنا – در تازه ترین عملیات از نوع، فرماندهی تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در غرب الانبار روز شنبه اعلام کرد که مواضع داعش را در داخل خاک سوریه با راکت زده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسانه های عراق به نقل از «قاسم مصلح' فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار آورده اند که موشک های الحشد الشعبی لحظاتی قبل سه موضع عناصر تروریستی داعش را در منطقه «باغوز الفوقانی» در داخل خاک سوریه هدف قرار دادند.
منطقه باغوز الفوقانی از توابع استان «البوکمال» سوریه است که در جوار مرزهای عراق در نزدیکی شهر مرزی «قائم» از توابع استان الانبار عراق واقع شده است.
قاسم گفته است که هدف گیری این سه موضع داعش بعد از انجام عملیات اطلاعاتی صورت گرفته است.
فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار دیروز جمعه به سایت رسمی «الحشد الشعبی» گفته بود که نیروهای الحشد الشعبی برای هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه به حالت آماده باش کامل هستند.
وی گفته بود که فرماندهی الحشد الشعبی در محور غرب الانبار با همه فرماندهان تیپ های خود در این منطقه در خصوص بررسی اوضاع امنیتی و پشتیبانی در منطقه قائم در جوار مرزهای عراق با سوریه جلسه برگزار کرده است.
وی از وجود هماهنگی کامل بین نیروهای الحشد با ارتش و نیروهای مرزبانی عراق برای مقابله با هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه خبر داده بود.
این حمله با راکت که تصاویری از آن را رسانه های عراق منتشر کرده اند، یکی از اولین نوع حملات این نوع از سوی الحشد الشعبی علیه مواضع داعش در داخل خاک سوریه به شمار می رود.
عراق پیش از این دست به عملیات ضد مواضع داعش در داخل سوریه با هماهنگی با دمشق زده بود که اغلب این عملیات ها به صورت حملات هوایی بوده که نیروی هوایی یا بالگردهای ارتش عراق انجام داده اند.
هنوز جزییات بیشتر از این حمله و مواضعی که هدف قرار گرفته و خسارات وارده به گروه تروریستی داعش منتشر نشده است.
گروه تروریستی داعش در طول هفته های اخیر بارها کوشیده است که مرزهای عراق را در هم شکسته و وارد خاک عراق شود و گزارش ها حاکیست که این عملیات ایذائی و نفوذ داعش به خاک عراق با حمایت نیروهای آمریکایی است.
بخشی از نیروهای آمریکایی به استقرار در مناطق شمال رودخانه فرات در داخل خاک سوریه از انجام عملیات نیروهای ارتش سوریه علیه آخرین پایگاه داعش در منطقه البوکمال جلوگیری می کنند.
نیروهای آمریکایی در عین حال با وجود اطلاعات کامل از مواضع داعش در این منطقه، خود نیز از دست زدن به هر گونه حملات هوایی یا موشکی علیه آنها خودداری می کنند امری که باعث نگرانی بغداد و دمشق نسبت به این موضع شک برانگیز نیروهای امریکایی در حدفاصل مرزهای دو کشور شده است.
خاورم *4*353*380*

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین