پیگیری تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران در مراجع بین المللی

عنوان

معاون وزیر راه و شهرسازی از پیگیری تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران در مراجع بین المللی خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه سیزدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی با اشاره به این که سازمان جهانی دریانوردی اصلی ترین مرجع قانونگذاری در حوزه دریانوردی است که تحت نظارت سازمان ملل متحد فعالیت می کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه این سازمان، یک سازمان مرجع و تخصصی محسوب می شود، حمایت این سازمان از ایران نشان دهنده نماد اثبات حقانیت ایران خواهد بود.

وی با بیان این که اعمال محدودیت علیه صنعت حمل و نقل دریایی ایران با کنوانسیون بین المللی دریانوردی مطابقت ندارد، تصریح کرد: به نظر می رسد حمایت سازمان جهانی دریانوردی از ایران در برابر تحریم های آمریکا، یک دستاورد بین المللی به حساب می آید که در این مرجع جهانی به اثبات رسیده و تائید شده است.

راستاد با بیان اینکه حمایت این سازمان از ایران در برابر تحریم های آمریکا در سند خروجی اجلاس یکصد و بیست و یکم کشورهای عضو سازمان جهانی دریانوردی لحاظ شده است، افزود: می توان با استفاده از این سند، در مراجع دیگری که علیه تحریم های آمریکا پیگیری خواهد شد، استفاده کرد.

به گفته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، خروجی سازمان جهانی دریانوردی در اجلاس اخیر در حمایت از ایران، بیشتر جنبه توصیه ای دارد اما در این سند آمده است: «کشورها نباید اقداماتی انجام دهند که منجر به تبعیض علیه دریا و ارائه خدمات حمل و نقل دریایی سایر کشورها شود». همچنین این تحریم ها نباید شامل کشورهای دیگری که با کشور تحریم شده اصلی همکاری دارد، گسترش داده شود.

راستاد تأکید کرد: اگر بنا باشد در مراجع دیگری موضوع تحریم های ایران پیگیری شود، از سند اخیر سازمان جهانی بین المللی به عنوان یکی از مستندات استفاده خواهیم کرد.

حمایت مجلس از حضور شرکت های خارجی برای توسعه بنادر ایران

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین