در هشت ماهه سال جاری/

۳. ۸۵ درصد تردد جاده‌ای با وسیله نقلیه شخصی بوده است

عنوان

تهران - ایرنا - «علی اکبر آشوری» رئیس مرکز مدیریت راه های کشور گفت: در هشت ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۱ میلیون تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شد که از این رقم ۳. ۸۵ با وسیله شخصی بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌ عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، آشوری افزود: تردد بین استانی وسایل نقلیه در محور های موصلاتی در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد نشان می دهد.
وی ادامه داد: از مجموع ترددهای به ثبت رسیده، 2 / 44.2 میلیون تردد 85.3 درصد با وسایل‌نقلیه شخصی، یک میلیون تردد معادل 2 درصد با اتوبوس و 6.6 میلیون تردد معادل 7 / 12 درصد با کامیون انجام شده است.
آشوری افزود: از میان محورهای مواصلاتی پرتردد، آزاد راه کرج – تهران، آزادراه کرج – قزوین و آزاد راه تهران – ساوه بیشترین حجم ترافیک را داشتند.
وی با بیان این که در این مدت بالغ بر 38 میلیون و 800 هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است،‌ افزود: استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان بیشترین میزان جابه‌جایی کالا را داشتند.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر 13 میلیون و 200 هزار نفر مسافر در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود: استان‌های البرز، تهران، مرکزی، یزد و اصفهان دارای بیشترین ناوگان تردد اتوبوس به شمار می‌روند.
آشوری ضمن ارائه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آبان‌ماه اظهار کردا تعداد تخلفات سرعت غیر مجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور، 388 هزار و 797 مورد بوده و 17 هزار و 700 مورد تخلف اضافه تناژ بالای 4 تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است.
شبس**9363** 1917

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین