کارشناسان می‌گویند؛

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

عنوان

اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به گشایش سیستم مالی خود ادامه دهد، به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اقتصاددانان و استراتژیست‌ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به باز کردن سیستم مالی خود ادامه دهد و بیشتر به استفاده از یوآن در معاملات بین‌المللی تاکید داشته باشد، در بلندمدت جریان سرمایه در ارز چین تقویت خواهد شد.

بسیاری از متخصصان معتقدند جنگ تجاری باشد یا نباشد، یک موضوع مشخص است؛ به نظر می‌رسد افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد. اما همه‌ چیز به آرامی پیش نخواهد رفت، و فقدان تمایل مقامات چینی برای ورود سرمایه‌گذاران بیشتر به این کشور، احتمالا از بین نخواهد رفت.

چی لو، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه بی‌ان‌پی پاریباس، می‌گوید: در حالی که چین اجازه می‌دهد جریان سرمایه‌گذاری خارجی از طریق چند موسسه مالی منتخب، افزایش پیدا کند و برنامه توسعه پروژه «یک کمربند اقتصادی، یک مسیر» را دنبال می‌کند، یوآن اهمیت جهانی بیشتری پیدا خواهد کرد.

لو، روز دوشنبه به سی‌ان‌بی‌سی گفت: پس اگر شما به این مسیر نگاه کنید، راهی وجود ندارد که یوآن ارز ضعیفی بشود. در صورتی که یوآن در درازمدت ارز ضعیفی می‌شد، مقبولیت خود در معاملات جهانی را از دست می‌داد.

از سوی دیگر رهبران آمریکا و چین توافق کردند که تنش‌های تجاری خود را کاهش دهند و در این میان یکی از شرایط توافق شده این است که چین سیستم مالی خود را به روی سرمایه‌گذاران خارجی بازتر کند. ورود سرمایه بیشتر به بازار چین باعث تقویت بیشتر یوآن خواهد شد.

تاریخ حیاتی بعدی برای این که ببینیم در ادامه جنگ یا صلح تجاری، چه مسیری را دنبال خواهیم کرد، همین نزدیکی‌ها و خیلی قبل از تمام شدن دوره ۹۰ روزه‌ایست که رییس‌جمهور آمریکا، ترامپ و رییس‌جمهور چین، جین‌پینگ، توافق کرده‌اند طی آن برای حل اختلافات تجاری خود مذاکره کنند.

۱۸ دسامبر، چهلمین سالگرد اصلاحات اقتصادی چین است و به اعتقاد اسکات کندی، معاون فریمن چیر در مطالعات چین و رییس پروژه تجارت چین و اقتصاد سیاسی، در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل، مقامات چینی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا به پایبندی خود برای تغییر در اقتصاد خود تاکید کنند.

کندی گفت: آن‌چه پکن در تاریخ ۱۸ دسامبر انجام می‌دهد، تحولاتی در واشنگتن به همراه دارد که مواضع آمریکا و چین را نسبت به هم روشن خواهد کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین