مسئولان فقط در روز جهانی معلولان به فکر آنها هستند

عنوان

رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان ایران ضمن گلایه از توجه مسئولان به معلولان گفت: متاسفانه مسئولان فقط در روز جهانی معلولان از آنها دعوت می‌کنند تا در مراسمی حاضر شوند و پس از آنها برای یکسال دیگر فراموش می‌شوند.

- اخبار اجتماعی -

مهدی قبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: روز جهانی معلولان به هیچ وجه تبریک ندارد چون که ما ایرانیان یاد گرفتیم  یک هفته مانده به مراسم یادشان می افتد که معلولی وجود دارد و اعلام می کنند که ما در روز جهانی معلولان چنین برنامه ای داریم و در ادامه چند خبرنگار از رسانه های مختلف و مسئول  در آن برنامه پیداشان می شود و این کاردرستی نیست.

وی تصریح کرد: یک سال وقتی برنامه و مراسمی می خواهد برگزار شود همه با دل پره به مراسم می آیند و همه در انتظار این هستند که یک چیز خوب و امیدوار کننده  بشنوند ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای از جلسه گرفته نمی شود و معلولان پس از مراسم به خانه هایشان می روند و فراموش می شوند تا سال آینده و یک مراسم دیگر.

قبادی افزود: مسئولان دنبال رزومه خودشان هستند و وقتی مراسم شروع می شود با معلولان ولیچری و سایر معلولان عکس می گیرند و این عکس ها را در پروتابل کاری خودشان می گذارند و ادعا می کنند که برای معلولان خدمات ویژه داده ایم.

رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان ایران ادامه داد: من شخصا از مسئولان درخواست می کنم که دستور بدهند که حداقل هر 3 ماه جلسه ای با حضور معلولان برگزار شود و آنها مشکلات را اعلام کنند تا مسئولان درد معلولان را بیشتر متوجه شوند.

وی اضافه کرد: از رئیس جمهور درخواست داریم که مناسب سازی معابر برای معلولان را مورد توجه قرار دهند و از مسئولان مربوطه در این بخش پیگیری کنند و حداقل بوستان ها و پارک ها برای ورود معلولان مناسب سازی شود.

اجرای فاز اول قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 98

افزایش اعتبارات بهزیستی در سال 98 / حمایت از معلولان با شرایط ویژه

ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان به مناطق، سازمان ها شهرداری تهران

قبادی گفت: شهرداری ها نیز در خصوص مناسب سازی معابر نیز به پیمانکاران آموزش لازم را ارائه کنند چرا که برخی از پیمانکاران  به صورت سلیقه ای کار می کنند.

رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان ایران افزود: اتوبوس های بی آرتی، مترو و ... برای ناشنوایان مناسب نیست و حداقل در ایستگاه ها مترو به صورت زیرنویس در خصوص ایستگاه ها اطلاع رسانی شود.

وی بیان کرد: فقط پارک شهر آنهم به دلیل اینکه روبه روی شهرداری مرکز واقع شده است برای نابینایان و معلولان جسمی- حرکتی مناسب سازی شده است ولی سایر پارک ها مناسب سازی شده نیستند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین