اسدی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

۱۰ درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند

عنوان

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با اشاره به اینکه ۹۰ درصد گلخانه‌های کشور سنتی هستند، گفت: هم اکنون تنها کمتر از ۱۰ درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند.

مسعود اسدی عضو شورای مرکزی خانه کشاورز در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه تنها کمتر از ۱۰ درصد گلخانه های کشور مدرن هستند، اظهار کرد: اگرچه گلخانه های کشور به دو بخش گلخانه های سنتی و مدرن تقسیم می شود، اما مسئله این است که گلخانه های مدرن کشور تفاوت معناداری با کشور های پیشرفته اروپا دارند.

وی با اشاره به اینکه تعداد گلخانه های هم سطح با گلخانه های پیشرفته اروپایی بسیار محدود است، افزود: هم اکنون ۹۰ درصد گلخانه های کشور سنتی هستند چرا که تولید آن ها به هیچ وجه قابل قیاس با استاندارد های جهانی نیست.

اسدی با انتقاد از این مسئله که از لحاظ کمیت واحد های گلخانه مدرن وضعیت اسفناکی داریم، بیان کرد: البته وزارت جهاد کشاورزی به دنبال این موضوع است تا از طریق شهرک های کشاورزی و تسهیلات بانکی، سطح گلخانه های مدرن کشور را افزایش دهد.


بیشتر بخوانید: احداث ۲۷۶۳ هکتار گلخانه در سال جاری/ایران ۱۰۰ میلیون دلار سازه و نهاده گلخانه ای صادر کرد


عضو شورای خانه کشاورز مشکل اصلی پیش روی وزارت جهاد کشاورزی در بحث کمیت و کیفیت گلخانه ها را کمبود بودجه و منابع مالی اعلام کرد و افزود: تا زمانی که سیاست گذاران اقتصاد توجهی به بخش کشاورزی نداشته باشند و به عبارتی اولویت های خود را تغییر ندهند، کماکان این مشکلات ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی برای احداث گلخانه با معضلاتی روبرو هستند، افزود: با توجه به آنکه احداث گلخانه های پیشرفته سولار مستلزم هزینه های میلیاردی است، اما متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی با مشکلات و معضلات جدی در تامین وثیقه روبرو می شوند که این امر منجر به کمبود گلخانه های مدرن در کشور می شود.

اسدی ادامه داد: با توجه به آنکه توسعه گلخانه ها در بهره وری مصرف آب و نهاده ها و همچنین کیفیت تولید تاثیر بسزایی دارد، از این رو باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا افراد خارج از شهرک های کشاورزی بتوانند اقدام به احداث واحد های گلخانه ای کنند.

عضو شورای خانه مرکزی کشاورز در پایان با اشاره به اینکه توسعه گلخانه ها در گرو اختصاص بودجه به وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: اگر بودجه به میزان کافی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد، بنابراین محدودیتی در توسعه گلخانه های مدرن وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین