آقای روحانی! شما اسلام را می‌فهمید!

حسن روحانی

آقای روحانی روشن حرف زدن شما یکی از خواسته‌های مردم است. انتظار می‌رود به جای توهین‌های متعدد به منتقدان پاسخ‌گوی عملکرد خود باشید و با کنایه حرف نزنید. مدعی هستید: کسی می‌آید و مردم را تحریک می‌کند... اما آنچه عیان است اظهارات کنایه‌آمیز گاه به گاه آقایان دولت تدبیر است که مردم و جامعه را تحریک کرده و با حرف‌های نسنجیده برای کشور حاشیه درست می‌کنید.

اگر FATF، باشد هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود! نمی‌شود در این کشور یک نفر از ارگانی بیاید، شعار بدهد و آثار شعارش را برای مردم ترجمه نکند. از مردم سوال کنید که شما می‌خواهید زندگی کنید آیا آن را ارزان می‌خواهید یا گران! یک کسی در گوشه‌ای نشسته و مردم را تحریک می‌کند که اگر FATF امضا شود یا با گروه اقدام مالی کار کنیم، اسلام از دست می‌رود. کدام اسلام از دست می‌رود؟ ای‌کاش اسلام را می‌فهمید، بعد می‌گفت اسلام از دست می‌رود..

متن بالا بخشی از صحبت‌های روز گذشته رئیس‌جمهوری در نشست با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی است که وی بازهم به منتقدان خود تاخته است. «نفهمی منتقدان از اسلام» را باید بعد از کم‌سواد، بی‌شناسنامه، هوچی‌باز، بی‌عقل و... جدیدترین توهین حجت‌الاسلام حسن روحانی به منتقدان عملکردش ثبت کرد.

در واکنش به صحبت‌های رئیس قوه مجریه باید از ایشان پرسید که این رویه توهین به منتقدان تا چه زمانی ادامه دارد و چرا وی بر خلاف حرف‌هایش، تحمل نقد به عملکردش را نداشته و بجای سعه صدر و پاسخ به منتقدان آن‌ها را به نفهمیدن اسلام متهم می‌کند. آیا روحانی معتقد است که فقط وی فهم درستی از اسلام دارد و مخالفانش نه؟

این روش و بازی حمله به منتقدان را قبلا در مورد برجام به کررات دیده‌ایم. اتهامات علیه منتقدان FATF وCFT نیز به مثابه تکرار همان بازی است؛ حمله به دغدغه‌های بخشی از جامعه بجای پاسخگویی و انداختن مشکلات فعلی و آینده به گردن منتقدان.

نکته اینجاست، ای کاش آقای روحانی که اسلام را می‌فهمند واضح بیان می‌کرد که چه کسانی اسلام را نمی‌فهمند و از آن‌ها نام می‌برد تا مشخص شود مخاطب صحبت‌های وی چه جریانی بوده است. نام بردن از آن‌ها برای شخص رئیس جمهور کار سختی است؟

وی می‌گوید باید با مردم روراست باشیم، خیلی خوب است اما چرا خود به حرف‌هایش عمل نمی‌کند و روشن نمی‌گوید که منظورش چه کسی است؟

نگرانی مراجع عظام تقلید نسبت به کنوانسیون‌های بین‌المللی؛ یا پیشنهادات بسیج دانشجویی درباره FATF؛ یا مردم و بسیجیانی که مقابل مجلس تجمع کرده بودند و یا نه منظور روحانی، نمایندگان مجلس بوده است؟ کدام از قشرهای نامبرده منظور رئیس‌جمهوری است؟ آیا نگرانی آن‌ها از باب از دست رفتن اسلام بوده است یا ایرادات فنی بسیار به کنوانسیون‌های مذکور داشته‌اند و  نظیر آنکه حق تحفظ‌هایی که دولت در لوایح در نظر گرفته در مراجع بین‌المللی پذیرفتنی نیست یا تصویب این لوایج موجب خودتحریمی و انتقال اطلاعات اساسی کشور به دشمنان و.... می‌شود

آقای روحانی روشن حرف زدن شما یکی از خواسته‌های مردم است. انتظار می‌رود به جای توهین‌های متعدد به منتقدان پاسخ‌گوی عملکرد خود باشید و با کنایه حرف نزنید. مدعی هستید: کسی می‌آید و مردم را تحریک می‌کند... اما آنچه عیان است اظهارات کنایه‌آمیز گاه به گاه آقایان دولت تدبیر است که مردم و جامعه را تحریک کرده و با حرف‌های نسنجیده برای کشور حاشیه درست می‌کنید.

برجام با آن همه دبدبه و کبکبه میوه نداد، خشک شد و سرانجامش این شده است که خود و دوستان‌تان اعتراف می‌کنید. سرانجام FATF وCFT را هم میتوان پیش‌بینی کرد؛ پس لطفا به‌جای حمله و کنایه، جواب قابل قبول به نگرانی‌ها بدهید.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین