سعید جلیلی در اجتماع مردم خرم‌اباد به مناسبت یوم‌الله ۹ دی

فتنه امروز پوشاندن توانمندی ها و موفقیت های ملت ایران است

سعید جلیلی

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به جنگ تاریخی میان حق خواهان و مستکبران گفت: جنگ حق و باطل، جنگ پیامبران و مستکبران یک جنگ قدیمی است که انقلاب اسلامی نیز از آن مستثنی نیست. به اعتراف خود دشمنان در چهل سال گذشته هرچه تلاش کردند تا انقلاب را متوقف کنند نتوانستند.

دکتر جلیلی صبح امروز با حضور در جمع پرشور مردم خرم آباد در مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی به ایراد سخنرانی پرداخت.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به جنگ تاریخی میان حق خواهان و مستکبران گفت: جنگ حق و باطل، جنگ پیامبران و مستکبران یک جنگ قدیمی است که انقلاب اسلامی نیز از آن مستثنی نیست. به اعتراف خود دشمنان در چهل سال گذشته هرچه تلاش کردند تا انقلاب را متوقف کنند نتوانستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سفر پنهانی رئیس جمهور آمریکا در چند روز اخیر افزود: دشمن تا آنجایی که توانست از رژیم طاغوت، مخالفین انقلاب و در جنگ تحمیلی از صدام حمایت کرد اما امروز این اراده جمهوری اسلامی ایران و مردم آن است که بر همه توطئه پیروز شده است. این هماورد به گونه ای شده که رئیس فعلی رژیم آمریکا با صراحت و تاسف اظهار میکند که ۶هزار میلیارد هزینه ای که آمریکا در عراق کرده، تلاش های پرهزینه و بی پایان او فرجامی نداشته و نتوانسته است به اهدافش در منطقه دست پیدا کند. نتیجه آن شده که کسیکه یک روز برای خود در این منطقه ژاندارم تعیین میکرد باید شبانه و مخفیانه وارد عراق بشود و بعد از چند ساعت آن را ترک کند.

جلیلی درخصوص ناکامی رژیم آمریکا در عراق و سوریه افزود: دو سال پیش وقتی اوباما در حال ترک کاخ سفید بود رسما اعلام کرد که ما نتوانستیم به اهداف خود در سوریه برسیم؛ چون جمهوری اسلامی مانع ما شد؛ چندین سال با همه متحدین خود تلاش کردیم اما اراده کشوری چون ایران مانع ما شد.

وی در ادامه با یادآوری اعلام تلویزیونی پادشاه سعودی مبنی بر حمایت مالی از رژیم صدام اظهار داشت: یک روزی شاه سعودی رسما در تلویزیون اعلام کرد که به جای سلاحی که ندارد، ۲۸ میلیارد دلار به حزب بعث کمک کرده است. اما امروز کجاست صدام؟! امروز عمیق ترین روابط میان مردم ایران و عراق شکل گرفته است.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی درخصوص استراتژی تشکیک در اصل مبارزه اضافه کرد: امروز دشمن تلاش میکند تا در اصل مبارزه ایجاد تشکیک کند، تلاش میکند تا مردم را از مبارزه منصرف کند. میگوید چرا مرگ بر آمریکا میگویید؟ چرا از مقاومت حمایت میکنید؟ هزینه های این ایستادگی را ببینید که چقدر زیاد است؟ دشمن تلاش میکند که موفقیت ها و پیشرفت های انقلاب اسلامی در شکست دادن اراده او که حاصل همین مبارزه و مقاومت بوده را بپوشاند و در اصل آن تشکیک کند.

جلیلی اهمیت گرامیداشت یوم الله نهم دی را فرونشاندن غبار ها از روی حقایق دانست و افزود: فتنهء امروز غبارآلود کردن و پوشاندن توانمندی های مادی و معنوی ملت است. همانطور که در سال ۸۸ عده ای میخواستند حماسه انتخابات و موفقیت مردم سالاری دینی را پوشاندند و بر روی چهره ای که نظام از آن مشارکت و رقابت به جهان نمایش داد پنجه کشیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنانش اظهار داشت: آنچه امروز برای نیروهای انقلابی اهمیت دارد آنست که جلوتر از زمان خود باشند. تشخیص بدهند که دشمن بر روی چه نقاطی متمرکز خواهد شد و اقدام صحیح و به موقع را انجام بدهند. صحنه را بفهمند و دوست و دشمن خود را از هم تشخیص بدهند و نشان بدهند که تفکر انقلابی کم کاری، فساد و ناکارآمدی را تایید نمیکند. اگر دشمن قصد کرده تا موفقیت های نظام را غبارآلود کند، بصیرت آن است که این موفقیت ها را به رخ بکشاند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین