از «تمامیت‌خواهی» تا «طلبکاری»؛ حمله روزنامه های اصلاح‌طلب به مصاحبه واعظی

عنوان

مصاحبه روز گذشته واعظی با تسنیم درباره عدم ائتلاف دولت با اصلاح طلبان با واکنش فعالان و رسانه‌های اصلاح‌طلب روبرو شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت وگو با تسنیم، بار دیگر اظهارات قبلی خود درباره عدم ائتلاف روحانی با  اصلاح طلبان  در انتخابات 92 و 96 که با واکنش تند چهره های اصلاح  طلب همراه شد  را تکرار کرده است.

واکنش ابطحی به گفتگوی تسنیم با رئیس دفتر روحانی

واعظی: باز هم می گویم با اصلاح طلبان تندرو ائتلافی نداریم

گزارش: منظور رئیس دفتر روحانی از «اصلاح طلبان تندرو» چه کسانی است؟

رئیس دفتر روحانی درباره اظهارات سعید حجاریان  در رابطه با  ائتلاف اصلاح طلبان با روحانی گفته است: "ائتلاف در ذهن برخی این معنی را می دهد که هر فرد و هر گروهی که از کسی حمایت کرده به معنی ائتلاف آن گروه با جریان پیروز بوده است، نه! ما می گوییم اینها همراهان بودند و با ما کار کردند."

واعظی ادامه می دهد: "ائتلاف در ادبیات سیاسی به این معنی است که ما بنشینیم  قول و قرار بگذاریم  که دولت را چطوری تشکیل بدهیم، چند نفر از این طرف و چند نفر از آن طرف در دولت باشند. چه مقدار سهم وزیر و چه مقدار سهم استاندار دارند، پس ما چنین ائتلافی با هیچ گروهی از جمله اصلاح طلبان نداشتیم."

اظهارات روز گذشته  واعظی که واکنش برخی چهره های اصلاح طلب از جمله محمدعلی ابطحی (لینک خبر) را به همراه داشت، مورد توجه برخی روزنامه های جریان اصلاحات نیز قرار گرفت. 

روزنامه قانون با تیتر "تفرقه خزنده" به اظهارات واعظی واکنش نشان داده است.  تحلیل این روزنامه اصلاح طلب از سخنان واعظی این است که  نیروهای جریان اعتدال و توسعه در حال ادامه اجرای  سیاست های آسیب زای خود هستند.


روزنامه شرق نیز از اظهارات واعظی با تعبیر "تمامیت خواهی با چاشنی بدعهدی" یاد کرده است. این روزنامه همچنین اشاره ای به واکنش برخی  فعالان اصلاح طلب از جمله اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی و احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت به سخنان واعظی داشته است.

شرق در گزارش خود می نویسد: "محمود واعظی چند وقتی است علیه اصلاح طلبان سخن می گوید و این روند را متوقف نمی کند.او روز گذشته در آخرین اظهارنظر خود گفت: "حزب اعتدال تنها حزبی بود که در سال 92، زمانی که همه می گفتند چرا حمایت می کنید، بیانیه داد. ایستاد و استان به استان سفر کرد تا پیروزی حاصل شد."  

این روزنامه اصلاح طلب ادامه می دهد: چنین سخنی این موضوع را به مخاطب القا می کند که گویا عامل اصلی پیروزی حسن روحانی در انتخابات، فعالیت های حزب اعتدال و توسعه بوده است. البته بخشی از این سخن را خود واعظی نیز تایید می کند. چنانکه چند روز پیش ادعا کرده بود پیروزی روحانی در انتهابات منحصرا به دلیل حمایت اصلاح طلبان نبوده است. چنین دیدگاهی در عین حال که با انتقاد نیروهای اصلاح طلب روبرو شده، اما رئیس دفتر روحانی همچنان بر موضع پیشین خود اصرار دارد و با حاتی عجیب هر روز بر دامنه آن می افزاید و شاید فراموش کرده است که اگر "تَکرارها" در کار نبود و اگر تمام شخصیت های جریان اصلاحات پست دولت نمی ایستادند، بعید بود بدنه اصلی اجتماعی  با قاطعیت روحانی را انتخاب کنند.


روزنامه آرمان نیز با تیتر واعظی طلبکار شد به استقبال اظهارات رئیس دفتر روحانی رفته است. این نشریه اصلاح طلب نیز با گریزی به واکنش ابطحی به سخنان واعظی نوشته است: "اطلاح طلبان باید مجسمه واعظی را طلا بگیرند."

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین