شکایت سازمان بازرسی از سازمان استخدامی کشور رد شد

عنوان

هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری شکایت سازمان بازرسی کل کشور از مصوبه سازمان امور اداری و استخدامی را رد کرد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ هیئت عالی نظارت طی تصمیم شماره 829 مورخ سوم آبان 96 اعلام کرده است: «به منظور حسن اجرای قسمت اخیر ماده 6 قانون اصلاح قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشـور مقرر شد کلیه درخواست های سازمان بازرسی کل کشور برای نماینده وزیر ( رئیس سازمان ) و مسئول هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه مربوطه ارسال خواهد شد. مسئول هماهنگی حسب مورد، درخواست های مربوط به آراء قابل تجدیدنظر را به هیئت تجدیدنظر جهت رسیدگی ارسال و آراء قطعی ( اعم از آراء هیئت های بدوی یا تجدید نظر) به همراه نظر هیئت صادر کننده رأی و نظر خود؛ با اصل پرونده جهت تعیین و تکلیف به هیئت عالی نظارت ارسال خواهد کرد.»

سازمان بازرسی کل کشور از این تصمیم به دیوان عدالت اداری شکایت و در راستای تبیین خواسته خود اعلام کرده است: از آن جا که طبق ماده 6 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، به طور مطلق « آراء » صادره در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری با درخواست سازمان در مراجع ذی صلاح قابل تجدیدنظر است و مرجع ذیصلاح برای تجدیدنظر خواهی از آراء هیئت های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری، هیئت های تجدیدنظر است و نه هیأت عالی نظارت و از طرف دیگر صلاحیت هیئت عالی نظارت در ماده 22 احصاء شده و در این ماده ،آن هیئت به عنوان مرجع تجدیدنظر تعیین نشده است و به علاوه در ماده 6 قانون مذکور، اختیاری برای تعیین تکلیف تجدیدنظرخواهی سازمان از آراء هیئت رسیدگی به تخلفات اداری برای هیئت عالی نظارت در نظر گرفته نشده است.

شاکی تصریح کرده است: مضافاً آن هیئت عالی نظارت مرجع تفسیر ماده 6 قانون اخیرالذکر نیست لذا تصمیم هیئت عالی نظارت در آن قسمت که هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری را مکلف به این امر کرده که کلیه درخواست های تجدیدنظرخواهی سازمان بازرسی کل کشور از آراء قطعی را به همراه نظر هیئت صادر کننده، نظر هیئت تجدیدنظر و پرونده مربوطه، به هیئت عالی نظارت برای تعیین تکلیف ارسال کنند، خلاف اختیار قانونی و مغایر ماده 6 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور است و ابطال آن مورد درخواست است.

ابطال شرط معدل 15 در دوره متوسط برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر

دیوان عدالت|ابطال مصوبه تبعیض آمیز دانشگاه تهران درباره خانواده اعضای هیئت علمی

با حکم دیوان عدالت؛ دریافت آبونمان از تلفن های ثابت ابطال شد

ابطال مصوبه شورای شهر تهران درباره دریافت عوارض تغییر کاربری

پرونده در جلسه هیئت تخصصی استخدامی مطرح و پس از استماع گزارش تهیه شده از سوی عضو قضایی هیئت، موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اکثریت بیش از سه چهارم آراء اعضاء هیئت، مقرره مورد شکایت قابل ابطال تشخیص داده نشد.

در متن حکم هیئت تخصصی دیوان آمده است: با توجه به اینکه اولاً ماده 6 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب سال 1393 مقرر داشته سازمان مذکور در مواردی که به گزارش های آن سازمان در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری، انضباطی و انتظامی رسیدگی می شود  ظرف 20 روز در مراجع ذی ربط حق تجدیدنظرخواهی دارد، به منزله آن است که این اختیار در مواردی قابل اعمال است که رأی صادره وفق قانون رسیدگی به تخلفات اداری قابلیت تجدیدنظرخواهی داشته باشد، ثانیاً مواد 22 و 24 قانون رسیدگی به تخلفات  اداری نحوه ابطال و اصلاح آراء قطعی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری را مشخص کرده و تشخیص این امر را بر عهده هیئت عالی نظارت قرار داده است، بنابراین مصوبه جلسه شماره 829 مورخ سوم آبان 96 شورای عالی نظارت که موید همین امر است مغایرتی با قانون نداشته و قابل ابطال تشخیص داده نمی شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین