واکنش محسن هاشمی به اظهارات احساسی بستگان خود درباره مرحوم هاشمی

عنوان

محسن هاشمی در واکنش به اظهارات مادر و خواهر خود درباره مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت که بعضی از این صحبت‌ها جنبه احساسی دارد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در گفت وگویی با دست اندرکاران برنامه پارک شهر رادیو تهران در  واکنش به اظهارات خواهر و مادر خود  درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:  بعضی از صحبت ها جنبه احساسی دارد و خبرنگاران عزیز و مخاطبین،  احساسات فرزندان مونث را تحریک می کنند. بنابراین حرف هایی که در همان فضا زده می شود، باید در قالب همان فضا دیده شود.  اما دراین باره هم دقت می کنیم  حرف هایی زده شود که متقن باشد و باعث سوتفاهم نسبت به ایشان نباشد.

محسن هاشمی در بخش دیگری از این گفت وگو گفت که همانطور که می دانید دو سال از رحلت آیت الله رفسنجانی می گذرد و در این مدت فرهیختگان زیادی از ویژگی های شخصیتی ایشان نظیر درایت، اعتدال، خودساختگی و  عملکرد ایشان در آثارشان بسیار گفته اند.

 وی ادامه داد: افرادی هم ایشان را در موضوعات مختلف مذهبی، اجتماعی تحلیل کرده اند. بعضی ایشان را به عنوان کسی که به دنبال رهایی از فقه صعوبت به فقه سهولت نامیدند. اما دو خصوصیت ایشان پنهان مانده بود. یکی اینکه  از مسائل بسیار مهم به آسانی می گذشتند. بنابر این «آسان گذشتن از خویش» یکی از خصلت های ایشان است که پنهان مانده است.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: ویژگی دوم ایشان که پنهان مانده است «انتقادپذیری و انتقاد جویی ازایشان» بود. بر خلاف اتهام هایی که نسبت به ایشان می شد. اولین منتقد هاشمی خود هاشمی بود.

 هاشمی افزود: آیت الله هاشمی 36 سال خاطره روزنوشت  خود را که سالانه  بیش از 400 بوده است، در اختیار شهروندان قرار می داد. در این سطح برای مسئول بی نظیر است. امیدواریم دفتر نشرمعارف انقلاب بتواند 21 جلد باقی مانده  از خاطرات ایشان را به زودی منتشر کند. تا کنون 15جلد منتشر شده است.

واکنش کدخدایی به اظهارات فائزه هاشمی درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی استفتاء امام درباره منافقین را اشتباه تفسیر کرد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین