برگزاری "انتخابات شورایاری‌ها" منتفی است/ پایان کار شورایاری محلات تهران

عنوان

پرونده عدم برگزاری "انتخابات شورایاری‌ها" برای دوره جدید بسته شد و با توجه به شرایط اعلام شده از سوی مسئولان برگزاری تا به امروز، برگزاری این انتخابات در دوره جدید منتفی است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ با اعلام قبلی از سوی اعضای شورای شهر تهران و موافقت اولیه وزارت کشور قرار شد انتخابات شورایاری های در ماه های پایانی سال جاری برگزار شود اما مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ابهاماتی در خصوص برگزاری انتخابات مطرح کرده است.

به گفته وی بازرسی کل کشور نامه ای را به وزارت کشور ارسال کرده و گفته است انتخابات شورایاری ها غیرقانونی است؛ سازمان بازرسی کل کشور در خصوص برگزاری انتخابات شورایاری ها نامه ای به شورای شهر نوشت که شورایاری ها غیرقانونی است و به تبع آن انتخابات آن هم غیرقانونی است و در دوره قبل هم این امر صادق بوده اما اعضای شورا بر این باور بودند که دلیلی وجود ندارد که انتخاباتی که اصولگراها برگزار می کردند ما قطع کنیم.

اما مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه تا به حال لایحه ای از سوی شورای عالی استان ها برای برگزاری انتخابات شورایاری ها به مجلس ارسال نشده است، اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات شورایاری ها نیازی به مصوبه مجلس نبوده است.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته و همزمان با برگزاری انتخابات شورایاری ها در تهران، هماهنگی های با وزارت کشور انجام و نهایتاً انتخابات برگزار شده است.

شکایت شورای عالی استانها از سازمان برنامه وبودجه به کمیسیون اصل 90

 

چمران ادامه داد: در دولت یازدهم وزارت کشور و شورای  عالی استان ها طرحی را در خصوص نحوه برگزاری انتخابات شورایاری ها به تصویب رسانند که همین طرح می تواند مبنای برگزاری انتخابات آتی شورایاری ها باشد.

رئیس شورای عالی استان ها بیان کرد: انتخابات شورایاری ها یک انتخاب محلی و غیرسیاسی است و هر شهری می تواند این انتخابات را با هماهنگی فرمانداری برگزار کند.

اما علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران نیز درباره برگزاری انتخابات شورایاری ها اینگونه توضیح داد: در حال فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات شورایاری ها هستیم و به محض اینکه موافقت نهایی به شورای شهر تهران اعلام شود ما انتخابات را برگزار می کنیم و تا این لحظه موافقت اعلام نشده است.

اعطا افزود: پس از نامه رئیس شورای شهر تهران به وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات شورایاری ها، با برگزاری این انتخابات موافقت شده اما هنوز به صورت کتبی به شورای شهر تهران ارسال نشده است؛ ما آماده برگزاری این انتخابات هستیم ضمن اینکه در ادوار گذشته نیز شورای شهر تهران و شهرداری تهران برگزار کننده انتخابات شورایاری ها بودند و در نامه ای که برای وزیر کشور ارسال شده است پیشنهاد ما این بوده که این انتخابات را مدیریت شهری برگزار کند.

با این شرایط برگزاری انتخابات شورایاری ها در دوره جدید تا این لحظه منتفی است مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد البته هم اینک نیز شورایاری ها فعالیت خاصی را در محلات ندارند و تعطیلی کلی آن نیز دور از ذهن نیست.

وزیر کشور هنوز پاسخ کتبی برای برگزاری انتخابات شورایاری ها ارسال نکرده است

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین