دادستانی حق شکایت از دومان سهند را برای خود محفوظ می‌داند

عنوان

نماینده دادستان با اشاره به توهین‌های مکرر متهم ردیف اول کلاهبرداری شرکت دومان توکان به مقامات دادسرا گفت: حق شکایت از او برای دادسرا محفوظ است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه محاکمه متهمان شرکت دومان توکان امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 4 دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان در توضیحاتی در رابطه با برخی ادعاهای دومان سهند متهم ردیف اول این پرونده گفت: ادعای متهم در خصوص طولانی شدن عمدی روند رسیدگی به هدف اینکه این پرونده مشمول استجازه رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری شود، مردود است، چراکه نظر به تعدد شاکیان و تخصصی بودن پرونده با طولانی شدن رسیدگی به آن مواجه هستیم. علاوه بر این براساس استجازه مذکور حتی پرونده هایی که در مرحله تجدیدنظر هستند مشمول آن می شوند و باید در دادگاه ویژه رسیدگی شوند.

نماینده دادستان همچنین با اشاره به توهین های مکرر متهم به دادستانی در دومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش گفت: از حیث توهینی که به دادسرا شده است دادسرا این حق را برای خود محفوظ می داند که از متهم شکایت کند.

نماینده دادستان در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه براساس پیامک های رد و بدل شده در فضای مجازی متهمان و ایادی آنها کاملا در جریان شکایت سرمایه گذاران از عدم پرداخت سود و اصل پولشان بوده اند، افزود: طبق صراحت ماده 290 آئین دادرسی مدنی هرجا که حقوق ملت پایمال شود دادستانی می تواند راسا وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متهم مدعی است در کیفرخواست فقط به اقرارهای او بسنده شده است، گفت: اینگونه نیست که در کیفرخواست تنها به اقرارهای متهم بسنده شده باشد، بلکه این اقرارها در کنار سایر اسناد اقاریر دیگر متهمان پرونده و سایر امارات موجود مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده دادستان همچنین به پیامک های رد و بدل شده در صفحه مجازی مشاوران دومان توکان اشاره کرد و افزود: در مراجعه به این صفحه متوجه می شویم که دومان سهند با نام کاربری سرمایه گذار از عباراتی که نشان از اغوا و تهدید سرمایه گذاران دارد استفاده کرده و می گوید که مشاوران از اهرم فشار ترس و وسوسه استفاده کنند. می گوید که بعضی ها را بترسانید، اما وسوسه بیشتر جواب می دهد. حتی اگر 9 ماه هم باشد که سود نگرفته باشند.

اظهارات یکی از شکات دومان توکان درباره کیفیت وثیقه گذاری متهم فراری

دادگاه مفاسد اقتصادی| وکلا، ادعای "دومان سهند" را تکذیب کردند

شاکیان دومان توکان با هم اختلاف دارند/ اخطار قاضی صلواتی به متهم در خصوص تهدید شاکیان

اتهامات مسئولان "دومان توکان" چیست؟

جزئیات کیفرخواست متهمان پرونده دومان توکان/ وعده سود 60 درصدی شرکت زیان ده

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین