استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو: هند اقدامات آمریکا علیه ایران را غیر قانونی می‌داند

عنوان

یک استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو هند تاکید کرد که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تشدید آن، هند بر همکاری با ایران در چارچوب پروژه چابهار تاکید دارد.

به گزارش ایسنا، راما کریشنان در سخنرانانی در نشست تخصصی "همکاری ایران، هند و افغانستان در پروژه چابهار" با اشاره به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر ضرورت همکاری و تعامل میان کشورهای منطقه تاکید کرد و گفت: در این فضا تعامل کشورها بسیار حایز اهمیت است و مقوله چابهار می‌تواند زمینه‌ساز این مساله باشد.

وی درباره ضرورت توسعه زیرساخت‌های منطقه‌ای به فرصت‌هایی پیش روی کشورهای منطقه با وجود حضور قدرت های هژمونیک اشاره کرد و گفت: بندر چابهار فرصتی است در این چارچوب که باید به آن توجه کرد. همکاری‌های سه جانبه کشورهای ایران هند و افغانستان فقط مربوط به سطح دیپلماتیک نیست بلکه در پایین‌ترین سطوح شاهد شکل گیری تعامل ها هستیم و این پیام مهمی است به دنیا که با وجود تلاش برای استیلای هژمونی قدرت‌های بزرگ در منطقه چنین تعامل ها و همکاری‌هایی شکل می‌گیرد.

این استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: برای هند، چابهار بسیار مهم است، اول به خاطر فضایی ارتباطی و اقتصادی که میان دو کشور ایجاد می‌کند و دوم زمینه‌سازی برای همکاری‌های استراتژیک.

وی تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های اقتصادی ارتباطی فراهم نباشد، این مساله بر همکاری های استراتژیک تاثیر می‌گذارد چرا که این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

کریشنان همچنین درباره سفر اخیر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به هند اظهار کرد: مخاطب پیام سفر آقای ظریف به هند، آمریکا بود و تاکید شد که تحریم‌ها غیرقانونی است و باور مقامات هندی هم بر همین اساس است که اقدامات آمریکا درباره ایران و منطقه غیر قانونی است. ما معتقدیم عرصه های جدید وجود دارد که هر دو طرف تلاش دارند در آن چارچوب ها به همکاری باوجود تحریم ها ادامه دهند.
انتهایی پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین