نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران

تحریم دلیل کاهش صادرات نیست

بخشنامه های دولت سد راه صادرکنندگان است

قدیر قیافه

قیافه گفت: در ۹ ماه گذشته بخشنامه‌های متعدد و محدود کننده‌ای در حوزه صادرات به ویژه در حوزه مقررات ارزی وضع شد که باعث شد حتی صادرکنندگان خوشنام و با سابقه هم صادرات خود را کاهش دهند.

قدیر قیافه، نائب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» گفت: در 9 ماه گذشته بخشنامه‌های متعدد و محدود کننده‌ای در حوزه صادرات به ویژه در حوزه مقررات ارزی وضع شد که باعث شد حتی صادرکنندگان خوشنام و با سابقه هم صادرات خود را کاهش دهند.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که صادرکنندگان با آن روبه رو هستند مشکلات مربوط به بحث نقل و انتقالات مالی است، بنابراین هم تحریم‌های خارجی و هم مقررات داخلی منجر به کاهش صادرات شده است که البته سهم مقررات داخلی در کاهش صادرات بیشتر است تا تحریم خارجی.

نائب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در رابطه با کاهش قیمت ارز گفت: اگر کاهش قیمت ارز استمرار داشته باشد به نفع کل اقتصاد کشور است، زیرا قیمت ارز باید بین 8500 تا 9 هزار تومان باشد و بالاتر از 10 هزار تومان قیمت واقعی نرخ ارز نیست، به نظر من بیش از این که تصمیمات بانکی در این کاهش نرخ ارز دخیل باشد تاب و تحمل نداشتن اقتصاد ایران به دلار بالاتر موجب شد تا نرخ ارز پایین بیاید و در واقع اقتصاد ایران خودش نرخ های بالاتر را پس زد.

قیافه اظهار داشت: البته همچنان با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها پایین نیامده است و این به خاطر منفعت طلبی و سودجویی افراد است، البته در این زمان این وظیفه سازمان های نظارتی است که این موضوع را کنترل کنند.

وی در رابطه با افزایش نقدینگی و تبعات آن تأکید کرد: وقتی شبه پول توسط موسسات مالی و اعتباری و بانک ها و بانک مرکزی و دولت ایجاد شده و برای کسری بودجه اسکناس چاپ کنند مسلما نتیجه اش جز افزایش تورم نخواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین