رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی:

آموزش و پرورش از محل شهرهای جدید ۲۹۰۰ مدرسه طلب دارد

عنوان

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران گفت: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهر تهران، به ریاست محسنی بندپی استاندار تهران و با حضور مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، فرهادی و شهریور فرمانداران شهرستان‌های تهران و شمیرانات، اولاد قباد نماینده مجلس و از اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات اداره آموزش‌ و پرورش شهر تهران برگزار شد.

زینی‌وند در این جلسه با اشاره به اینکه امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم، اظهار کرد: فضاهای آموزشی مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران مشکلات جدی دارد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی افزود: ماده ۱۸قانون و تبصره‌های ذیل آن، تمام شهرک‌ها و شهرهای مسکونی را ملزم به تأمین واحدهای آموزشی کرده و تمام شهرک سازان و انبوه‌سازان اساساً باید در این راستا اقدام کنند.

 وی اضافه کرد: ۴ تبصره ذیل ماده ۱۸ قانون در سال ۸۶ و با درخواست دولت وقت، توسط مجلس حذف شد و اکنون با تأکید رئیس‌جمهور، انتظار از نمایندگان مجلس این است که با بازگرداندن این تبصره‌ها، ماده مذکور را احیا کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهرهای جدید طلب دارد که نیاز حیاتی حوزه آموزش‌ و پرورش در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: امسال و با تأکید رئیس‌جمهور، در ایجاد فضاهای آموزشی، ۲۷ درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم و بیشترین شیب این رشد در استان تهران و به‌خصوص در شهرستان پردیس اتفاق افتاده است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خواستار پیگیری جدی در حوزه فضاهای آموزشی، شهرک‌های مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین