حمله حزب دولتی ایتالیا به کمیسیون اروپا/

موگرینی، ماهانه بیش از ۲۵ هزار یورو حقوق می گیرد

عنوان

رم - ایرنا - یکی از دو حزب دولت ائتلافی ایتالیا با انتشار حقوق کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اعلام کرد: در حالی که بیش از ۱۰۰ میلیون فقیر در کشورهالی عضو این اتحادیه زندگی می کنند، کمیسرهای اروپایی مانند فدریکا موگرینی و 'ژان کلود یونکر' حقوق های طلایی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه ایل جورناله، جنبش پنج ستاره یکی از دو حزب دولت ائتلافی ایتالیا با هدف گرفتن حقوق های طلایی در کمیسیون اروپا اعلام کرد: حقوق های طلایی کمیسرهای اروپایی، همانند سیلی به صورت بیش از 100 میلیون فقیر در تمام اتحادیه اروپا است.
این جنبش پوپولیستی ایتالیایی پس از کاهش حقوق های طلایی بازنشستگی در ایتالیا،اکنون حقوق کمیسرهای اروپا را هدف گرفته و اعلام کرد: 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا هر ماه 27 هزار و 436 یورو حقوق می گیرد.
فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اروپا ماهانه 25 هزار و 845 یورو دریافت می کند و معاونین نیز بیش از 24 هزار یورو حقوق دارند.
حقوق سایر کمیسرها نیز به 22 هزار و 852 یورو در ماه می رسد. علاوه بر این، مزایای متغیر دیگری نظیر کمک هزینه اقامت، کمک هزینه های مهاجرت و کودکان نیز دریافت می کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: در مجموع در سال 2019 مالیات دهندگان برای این کمیسرها در اروپا متحمل پرداخت رقمی بالغ بر 12 میلیون و 600 هزار یورو می شوند که علاوه بر این، 628 هزار یورو نیز به عنوان کمک هزینه پایان ماموریت به آنها تعلق می گیرد، یعنی نوعی یارانه که کمیسرها در پایان ماموریت دوساله خود دریافت می کنند.
جنبش پنج ستاره همواره بر این عقیده است که اروپا باید هرچه سریعتر تغییر کند. اروپا امتیازهای غیر قابل قبولی به سیاسیون اعطا می کند در حالی که از شهروندان خود بنام محدودیت های مالی و بودجه، فداکاری می خواهد.
سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در پاسخ اظهار کرد که حقوق رییس کمیسیون اروپا و سایر کمیسرها بطور دمکراتیک در شورا و پارلمان اروپا تصویب شده است.
شبس**اروپام**461 **1917

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین