با ارسال نامه‌ای صورت گرفت

تجلیل ۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه های کشور از عبدالحسین خسروپناه

عنوان

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به نمایندگی از ۷۲۰ کانون استادی در دانشگاه های سراسر کشور با انتشار نامه ای از از تلاشهای هفت ساله عبد الحسین خسرو پناه در مدیریت مؤسسة حکمت و فلسفه ایران قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به نمایندگی از 720 کانون استادی در دانشگاه های سراسر کشور با انتشار نامه ای به عبدالحسین خسرو پناه، از تلاشهای هفت ساله وی در مدیریت مؤسسة حکمت و فلسفه ایران قدردانی کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

« حضور استاد محترم حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر عبدالحسین خسروپناه

سلام علیکم

تمدن میراثی است که از تلاش مداوم انسانها برای تدبیر حیات اجتماعی از نسلی به نسل دیگر منتقل میشود، از سویی زمینهسازی برای نیل به تمدن نوین اسلامی از غایات انقلاب اسلامی بوده است؛ گو این که تمدن اسلامی محصول مراتب تکاملی انقلاب اسلامی در امّتسازی، دولتسازی و جامعهسازی خواهد بود. اکنون که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرارداریم اهل حکمت به پیروی از معمار کبیر انقلاب؛ حکیم متأله حضرت امام خمینی قدس سرّه الشریف در تلاش هستند تا از حکمت الهی برای رشد این تمدن استفادة شایسته نمایند.

جناب عالی این توفیق را داشتهاید که طی سالهای حیات علمی خویش، در مراکز علمی مختلف، به ویژه دانشگاهها، مدافع و مروّج ایدة علوم انسانیِ حِکمی و کاربست حکمت برای اعتلای تمدن اسلامی باشید، نقش شما در بسط و ترویج این گفتمان بر دوست و دشمن پنهان نیست کما‏این‏که خدمات شما در «حمایت از کرسیهای نظریهپردازی، نقد و مناظره» نیز با فراهم نمودن فضای «آزاداندیشانه» شایسته تقدیر فراوان است؛ گو این که امروزه کرسی های نظریه پردازی تابع هیچ خط قرمزی جز روش شناسی و زبان علمی نیست، اما آنچه بیش از همه بایسته قدردانی است، پژوهشها و نوآوریهایِ حکمی و فلسفی شما در «فلسفه علوم انسانی اسلامی» و به ویژه «الگوی حکمی و اجتهادی» است که بنیانی دیگر برای حرکت در مسیر تولید علوم انسانیِ حکمی، مقوّم و شکوفایی هرچه بیشتر اندیشة تمدن نوین اسلامی فراهم نموده است.

تلاش فراوان و مجاهدت خالصانه شما در مسئولیتهای مختلف از «مرکز مطالعات و تحقیقات حوزه علمیه قم»، «پژوهشکده حکمت و دینپژوهیِ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی»، «هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره» و نیز «مؤسسة پژوهشی حکمت و فلسفه ایران» نشان داد که جناب عالی علاوه بر نگاه دانشی، مدیری پرتوان برای پیگیری مأموریتهای سازمانی و ارتقای جایگاه مراکزی هستید که در آن خدمت میکنید.

پس از دورة خدمات ارجمند استاد عالی مقام جناب آقای دکتر غلامرضا اعوانی، هفت سال تلاش تکمیلی جناب عالی برای ارتقای جایگاه و پژوهشهای مؤسسه حکمت و فلسفه ایران با حرکت-بخشی و ایجاد شتاب در پژوهشهای مورد نیاز در حکمت شاهد این امر است. انجام طرحهای پژوهشی کلان از یک سو و تلاش برای معرفی و بررسی اندیشهها و آراء حکمی و فلسفی مختلف در آیین های علمی گوناگون و پُرشمار حول موضوعات مرتبط در دورة شما، نشان از توان مدیریتی و نگاه آزاداندیشانة به کار گرفته شده دارد؛ ضمن این‏که این که شرایطی مناسب برای رییس محترم جدید فراهم نموده تا با شتابی بیشتر به مأموریتهای محول از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و متحقق ساختن مطالبات متعالی اهالی محترم حکمت و فلسفه بپردازد. البته از سوابق حکمی، اسلامی و متعهدانة جناب آقای دکتر ذکیانی نیز انتظاری جز این نیست که راه آیندة موسسة حکمت و فلسفه ایران همچنان از موضع حکمت، رهآموز تمدن نوین اسلامی باشد.

همچنین حضور شما در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان معاون علوم انسانی و هنر نیز نویدبخش آیندهای شایستهتر برای جامعه علوم انسانی و به صورت خاص آن دانشگاه محترم و تحول خواه است. امید آنکه در پناه توجهات حضرت حق جلّ اسمه و عنایات حضرت صاحب الامر عجل الله فرجه؛ ذیل برکات وجودی نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر حکیم انقلاب اسلامی خدمات پربرکت شما تداوم یابد.

به این وسیله، این جانب به نمایندگی از 720 کانون استادی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، مراتب سپاسشان را از زحمات جناب عالی تقدیم مینماید.

مجتبی زارعی

رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاهها

مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور»

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین