صدراعظم سابق آلمان: باید بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیم

عنوان

«گرهارد شرودر» در اظهاراتی تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت‌هایی مانند چین و آمریکا، باید تلاش کند بار دیگر روابط خود با روسیه را تقویت کند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان، در مصاحبه با اشپیگل تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت هایی مانند چین و آمریکا به ظرفیت ها و از همه مهمتر بازار و منابع طبیعی روسیه نیاز دارد.

او گفت: اگر ما اروپاییان می خواهیم در بین ابرقدرت هایی مانند آمریکا و چین به حیات سیاسی و اقتصادی خود ادامه دهیم، باید بدانیم این کار بدون بهره گیری از ظرفیت های روسیه امکان پذیر نیست. ما به بازار این کشور و پیش از آن به منابع آن نیاز داریم.

به گفته صدراعظم سابق آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تلاش بوده است با کشور های غربی ارتباطی مبتنی بر برابری و احترام برقرار کند، اما هربار که در صدد نزدیکی به اروپا برآمد، به کرات با مخالفت مواجه شد.

شرودر افزود: اما این فرصت بزرگی برای ماست. ما باید تلاش کنیم بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیم. به این منظور هم در سیاست های روسیه و هم در سیاست های غرب باید تغییراتی ایجاد شود.

او در عین حال تاکید کرد هیچگاه نگفته روسیه هیچ مشکلی نداشته است. به اعتقاد صدراعظم سابق آلمان برخی موضوعات هستند که روسیه باید به آن ها رسیدگی کند، اما نباید از این موضوعات برای انتقاد از روسیه سوءاستفاده کرد.

در سال ۲۰۱۴ روابط مسکو و غرب بر سر بحران اوکراین و الحاق کریمه به روسیه تیره و تار شد. کشور های عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه چند سری تحریم ضد بخش های انرژی، بانکداری و دفاعی روسیه، همچنین ضد تعدادی از مقامات روس وضع کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین