بطحایی: به دانش‌آموزان بیاموزیم چرا یاد و نام امام خمینی ماندگار شد

عنوان

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: باید به دانش آموزان‌ بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام خیمنی (ره) ماندگار شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش در مراسم نواختن زنگ انقلاب در دبستان رفاه با اشاره به اینکه باید به دانش آموزان بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام ماندگار شد، اظهار کرد: شاید تنها عامل ماندگاری نام امام خمینی (ره) این نکته بود که فقط برای خدا و اطاعت از فرمان الهی این اقدام را انجام داد و در طول عمر تمام خطرات را به جان خود و خانواده اش خرید تا فقط اطاعت از امر الهی کرده باشد به همین دلیل است که دشمنان بی رحمانه ترین دشمنی ها را به ما روا می دارند.

وی افزود: هیچ انقلابی را به یاد نداریم که دشمنان با آنها به اندازه انقلاب ما دشمنی داشته باشند؛ انقلاب ما فقط برای اطاعت از فرمان الهی است نه برای قدرت، حزب، انجمن و گروه؛ به همین دلیل است در هیچ انقلابی در جهان سراغ  نداریم که دشمنی دشمنان علیه مردم آن اتفاق افتاده باشد.

وزیر آموزش وپرورش گفت: چند روز اخیر در خبرها مطلبی را دیدم که وزریر امور خارجه امریکا گفته بود" جمهوری اسلامی برای حفظ ایدئولوژی خود حاضر است رفاه مردم را فدا کند" این جمله نهایت کج اندیشی نسبت به فلسفه انقلاب اسلامی را نشان می دهد که بنای آن بر تعالی ایدئولوژی خود است.

بطحایی بیان کرد:  امام خمینی (ره) وقتی انقلاب پیروز شد فرمودند که تازه این پله اول است و چقدر این جمله زیبا و پر از معنا بود؛ شاید آن روز که امام این جمله را مطرح کردند کمتر کسی به مفهوم آن پی برده بود و امروز بعد از 40 سال از انقلاب می فهمیم این جمله چقدر پرمعنا بود. وقتی 40 سال گذشته را نگاه می کنیم متوجه می شویم استقرار نظام جمهوری اسلامی پله اول یک حرکت بزرگ بود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی روز به روز به ارزش های والای خود نزدیک تر شود.

زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

دو عامل ناامنی مدارس/تاکید بر پخش " برنامه زنگ قرآن" در صبحگاه دانش آموزان

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین