ماجرا چیست؟

۱۲۰ هزار تن گوشت خارجی وارد شد، قیمت‌ها نجومی ماند!

گوشت

گزارش‌های میدانی نشان می دهد که در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ کشور قیمت گوشت گوسفندی ۶ رقمی شده و به رقم بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده است

«نود اقتصادی»: شاید صحبت کردن از گرانی گوشت در سالهای اخیر حرف جدیدی نباشد، اما در ماههای اخیر اعداد و ارقام عجیب و غریب‌تری از گرانی گوشت می‌شنویم. گزارش‌های میدانی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می دهد که در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ کشور قیمت گوشت گوسفندی 6 رقمی شده و به رقم بیش از 100 هزار تومان رسیده است. عددی که شاید تا چند ماه پیش باور کردن آن برای بسیاری از مردم آسان نبود. اما بد نیست بدانید امسال در کنار خلق رکوردهای شگفت آور در گرانی گوشت قرمز واردات گوشت هم با مقادیر قابل توجهی رو به رو شده به طوری که حجم کل واردات گوشت قرمز در 9 ماه اول امسال از 120 هزار تن عبور کرده و و ارزش آن به 593 میلیون دلار رسیده است. جالب اینجاست که دولت از ابتدای امسال برای واردات گوشت دلار 4200 تومانی تخصیص داده است. بنابراین قیمت هر کیلو گوشت وارداتی با احتساب دلار 4200 تومانی باید رقمی در در حدود 21 هزار تومان باشد. اما در بازار قیمت گوشت فرسنگها با این رقم فاصله دارد و البته واردات این حجم گوشت خارجی به بازار نتوانسته جلوی افزایش قیمت گوشت را بگیرد و مردم همچنان برای خریدن گوشت ارزان‌تر مجبورند که در صفهای طولانی میادین میوه و تره بار ساعتهای زیادی را معطل شوند. باید دید در نهایت در آستانه شب عید وضعیت بازار گوشت قرمز چه زمانی به حالت طبیعی خودش باز خواهد گشت؟

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین