نشست «دولت سایه» با فعالان حوزه آب و کشاورزی اصفهان

جلیلی: مسئله «آب» را نباید با نگاه سیاسی و احساسی بررسی کرد

عنوان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مسأله آب گفت: این یک بحث تخصصی است و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخت؛ نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد بلکه کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جریان سفر به اصفهان با فعالان حوزه آب و کشاورزی این استان دیدار و گفتگو کرد. تعدادی از کارشناسان کارگروه کشاورزی دولت سایه نیز در این نشست حضور داشتند.

جلیلی در این جلسه اظهار داشت: رسانه ها و حتی دستگاه های اجرایی شاید کمتر بتوانند به ابعاد یک موضوع اشراف کامل پیدا کنند، بنابراین ارائه مشورت های کارشناسی از زوایای مختلف به دستگاه ها یک ضرورت است. بحث آب چند وجهی است و باید به تمامی ابعاد آن پرداخته شود، بر اساس جمع بندی جلساتی که در 4 یا 5 سال گذشته در بخش کشاورزی و آب داشته‌ایم به این رسیده‌ایم که اگرچه کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که دچار کم آبی است اما مشکل اصلی  مدیریت آن بویژه در بخش مصرف بوده و آب با نگاه ملی وکارشناسی صحیح مدیریت شود.

جلیلی بیان کرد: در بحث آب علاوه بر موضوع مصرف و توزیع باید به استفاده از تجارب بومی و فن آوری های جدید نیز توجه شود. ثمره مدیریت صحیح آب در  بسیاری از موضوعات مانند اشتغال، صادرات، ارزآوری و مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز پدیدار خواهد شد.

وی گفت: این روزها دشمنان از مسائل مختلف سوء استفاده می‌کنند که یکی از این مسائل آب است، ضرورت و اهمیت دارد که با فوریت بیشتر و با نگاه عمیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و این موضوع به گونه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که تصمیم‌ها سریع‌تر و در زمان لازم گرفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این یک بحث تخصصی بوده و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخته شود، نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد، کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند و جلساتی مانند این جلسه بیشتر شکل گیرد.

وی افزود: به این موضوع باید با نگاه ملی و اولویت محلی پرداخته شود و امیدوارم جمع بندی آن برای کشور و مردم اصفهان مفید باشد، مردم اصفهان در 8 سال جنگ تحمیلی حماسه آفریدند‌. نباید در رسانه ها ایجاد سوء تفاهم شود  همه میدانند که هزاران جوان رشید اصفهانی در دوران دفاع مقدس در خوزستان برای آزادی خرمشهر و دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند امروز نیز مردم اصفهان همان نگاه را دارند و می‌خواهند که قانون به درستی بررسی و عمل شود و امیدوارم این بحث به صورت کارشناسی پیگیری شود و هدف از این جلسات این است که کمک شود تا از اشتباهات  پیشگیری شود و در یک زمان معقول تصمیم های صحیح گرفته و اجرا شود.

همچنین در این نشست تعدادی از کارشناسان و کشاورزان اصفهانی باارائه نقطه نظرات خود بر این نکات تاکید کردند: لزوم اجرای قانون درخصوص تخصیص عادلانه حق آبه به کشاورزان، لزوم توجه به جنبه های تخصصی و ملی موضوع آب به جای سیاسی‌کاری، لزوم مدیریت یکپارچه آب زاینده رود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین