بیانیه سازمان بسیج جامعه پزشکی/

رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی

عنوان

سازمان بسیج جامعه پزشکی در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز علوم پزشکی و مراقبتی با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی و تعریفی متعالی و متفاوت از انسان آناتومیکِ غربی ، به خواستگاه رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت بدل شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به مناسبت یوم الله ۲۲بهمن بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«طلوع خورشید ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ با رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) تحت تعالیم و آموزه‌های قرآن و عترت و با الهام از تجارب ارزنده و رهگشای تاریخی، استبداد ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در این سرزمین را پایان بخشید و معادلات و محاسبات منطقه‌ای و جهانی را فراتر از دو قطبی های استعماری تمدن غرب ، یعنی ابرقدرت‌های شرق و غرب بر هم زد و با تولید گفتمانی نوین و مقتدر با منظومه‌ای از عناصر تحول آفرین، هدایتگر و منطبق با فطرت انسانی نظیر حق‌طلبی، آزادیخواهی، عدالت، معنویت و ظلم‌ستیزی ، نظام بین الملل را متحول ساخت.

این تحول در حوزه سلامت یکی از افتخارآفرین عرصه های کارآمدی انقلاب را به منصه ظهور گذاشته و امروز علوم پزشکی و مراقبتی با اتکا به مبانی معرفتی اسلامی و تعریفی متعالی و متفاوت از انسان آناتومیکِ غربی، به خواستگاه رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در حوزه سلامت بدل شده است، و اینک جامعه پزشکی با درنوردیدن مرزهای دانش جهانی در انجام پیچیده ترین اقدامات درمانی در داخل کشور و نیل به شاخص های مطلوب بهداشتی و دسترسی آسان و ارزان به خدمات پزشکی و گسترش چتر بیمه ای ، حوزه های نوینیِ از مبانی حکمت اسلامی را در قالب تبین عملی مفاهیم متعالی اخلاق پزشکی و پرستاری اسلامی، سلامت معنوی و نیز طب سنتیِ علمی و مبتنی بر شواهد ، را در جهان پایه گذاری و دنبال می‌نماید.

اینک در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن ماه سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و "۴۰هزار سپید جامه آسمانی"، از همه مسئولین و متولیان امر می‌خواهد در آستانه ورود به پنجمین دهه انقلاب، رهنمودهای امام راحل (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های متعالی انقلاب را سر لوحه کار خویش قرار داده و در همه ساحت های نظام سلامت به ویژه در سیاست‌گذاری های کلان سلامت، تدوین قوانین بر پایه دانش و شواهد علمی، انتصابات مدیران ارشد از میان جوانان متخصص و متعهد، اعمال اصلاحات ضروری در طرح تحول نظام سلامت در عین استمرارِ بخش‌های مثبت آن طرح به منظور توزیع صحیح و عادلانه منابع محدود، و نیز حوزه راهبردی مدیریت خطر حوادث و بلایا ، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

در پایان، سازمان بسیج جامعه پزشکی به عن آن فراگیر ترین تشکل مردمی در حوزه سلامت و شاخه‌ای از شجره طیبه بسیج، از همه همکاران پرتلاش، خدوم و خداجوی خود در جای جای حوزه بهداشت و درمان کشور که همواره در فعالیت های جهادی این سازمان پیش قدم بوده اند،
درخواست می کند همچون گذاشته ، با حضور شکوهمند خود در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن در کنار سایر اقشار فهیم مردم ، جلوه‌های بدیع و چشم نوازی را در "جشن وحدت ملی" در این برهه خاص تاریخی خلق نمایند‌.

۲۱بهمن ۱۳۹۷
سازمان بسیج جامعه پزشکی

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین