در بیانیه احزاب و تشکل ها به مناسبت پیروزی انقلاب تاکید شد:

انقلاب مقتدرانه و عزتمند به سوی بالندگی پیش می‌رود

عنوان

تهران-ایرنا- جمعی از احزاب، تشکل های سیاسی و فراکسیون های مجلس به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه هایی ضمن برشماری دستاوردهای انقلاب اسلامی بر حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ایرنا، حزب اعتدال و توسعه، حزب اعتماد ملی، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، حزب بیداری اسلامی و بسیاری از تشکل های و احزاب دیگر، ضمن دعوت مردم به حضور پُرشکوه در جشن چهلمین سالگرد انقلاب در بیانیه های خود به آسیب شناسی چالش های کشور در دهه پنجم انقلاب اسلامی پرداختند.

** انقلاب توانست به ۲۰۰ سال سلطه بیگانه درکشور خاتمه دهد
حزب اعتدال و توسعه در بیانیه خود به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تصریح کرده است: مهم ترین راهبرد انقلاب اسلامی از همان آغازین روزهای انقلاب در شعار استراتژیک'استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی'خود را به منصه ظهور رسید.
این تشکل سیاسی یادآور شد: واقعیت این است انقلاب اسلامی توانست با پیروزی خود به ۲۰۰ سال نفوذ و سلطه بیگانه درکشور خاتمه دهد و پس از دو قرن مرکز تصمیم‌گیری را از مسکو، لندن و واشنگتن به تهران منتقل کند. استقلال سیاسی ایران طی چهل سال گذشته همچون خاری درچشم دشمنان انقلاب و نظام بوده است. عصرجدیدی که ایرانی توانست خود برای خود تصمیم بگیرد.
در بند پایانی بیانیه این حزب آمده است: در پایان حزب اعتدال و توسعه از مردم شریف ایران می‌خواهد همچنان مانند گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی۲۲ بهمن، پیام مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان ارسال کند تا بدخواهان و برانداران بدانندکارشان چیزی جز'آب در هاون کوبیدن نیست'. این راهپیمایی مظهر اتحاد و انسجام ملی است و همه مردم غیور ایران با شرکت در آن، عظمت این ملت بزرگ را به همگان نمایان خواهند کرد.

** حفظ نظام جمهوری اسلامی وظیفه همه علاقمندان به ایران است
حزب همبستگی ایران اسلامی در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.
در بخشی از بیانیه این حزب آمده است: جای جای سرزمین کهن و پهناور ایران گواه است که مردمان آن در طول تاریخ طولانی و درخشان خود، آزادیخواهی، عدالت جویی و استقلال طلبی را جستجو کرده و در این مسیر ، همواره امیدوار و استوار، برای آینده ای بهتر به مبارزه با استبداد و خودکامگی های داخلی و خارجی پرداخته اند و 22 بهمن تجلی شکوهمندترین پیروزی مردمان آرمانخواه و آزاد اندیش ایران به پرچمداری امام خمینی (ره) رهبری از جنس مردم و نه بالانشینی دست نیافتنی است که در سایه سار احکام الهی و به منظور برقراری عدالت اجتماعی و احترام به کرامت انسانی ، نظامی را بنا نهاد که رای و نظر مردم در مبارزه، پیروزی ، تداوم و مشروعیت آن نقش اول و آخر را داشته و خواهد داشت، انقلابی که نه برای قوم و جناح و گروهی خاص، که متعلق به همه مردم این سرزمین است.
در ادامه بیانیه حزب همبستگی یادآور شد: این حزب همبستگی ایران اسلامی علیرغم انتقادات جدی که نسبت به برخی رویه ها به خصوص در عرصه تصمیم سازی در کشور دارد، تاکید می کند که حفظ نظام جمهوری اسلامی و تلاش مجدانه در جهت برطرف شدن مشکلات به خصوص معضلات اقتصادی که معیشت روزانه مردم را به مخاطره انداخته است، وظیفه همه علاقمندان به ایران اسلامی است و ما به عنوان یکی از احزاب اصلاح طلب از هیچ کوششی در جهت اصلاح انحرافات صورت گرفته و کاهش آلام مردم عزیز کشورمان فروگذار نخواهیم کرد.

**تمامی ارکان حاکمیت یکپارچه درصدد رفع مشکلات مردم برآیند
فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی هم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه ای نوشت: انقلاب اسلامی ایران این روز‌ها در آستانه چهلمین سالگرد خویش به سر می‌برد و این ما هستیم که باید ضمن ارائه کارنامه‌ای منصفانه از عملکرد این‌ سالیان به پرسش‌های جدی و مطالبات اساسی اقشار مختلف خاصه جوانان پاسخ دهیم.
در بخش دیگر بیانیه فراکسیون امید آمده است: امروز تمامی ارکان حاکمیت وظیفه دارند با پاسخگویی در برابر مردم به تلاش برای بهبود وضعیت کشور بپردازند. شرایط پیچیده اقتصادی داخلی و خارجی به گونه‌ای است که نمی‌توان تنها از یک قوه انتظار عمل داشت و سایر دستگاه‌ها نظاره‌گر باشند. تمامی ارکان حاکمیت باید یکپارچه درصدد رفع مشکلات مردم برآیند. بی توجهی به خواست ملت با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست.
فراکسیون امید در ادامه بیانیه تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ما همچنین موظفیم به سوالاتی بنیادین‌تر از گذشته نیز پاسخ دهیم. امروز ما در برابر نسلی پرسشگر قرار داریم که علاقمند و تشنه آشنایی با انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است. آیا ما توانسته‌ایم علل انقلاب و خواست تاریخی مردم را در دوران مبارزه و پیروزی شرح دهیم؟

**باید با همدلی و اعتماد به توان داخلی مشکلات را حل کنیم
بسیج مرکز قوه مقننه در بیانیه خود به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: در طلیعه چهلمین فجر انقلاب اسلامی و در راستای عمل به دستورات رهبر معظم انقلاب قصد داریم یکبار دیگر به دشمنان قسم خورده این نظام و همچنین سر سپردگان منطقه‌ای آنها نشان دهیم که مردمان این سرزمین هرگز شرف و آزادگی خود را معامله نمی‌کنند و تا آخرین قطره خون، پای آرمانهای امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی خواهند ایستاد.
در بخش دیگر بیانیه بسیج مرکز قوه مقننه آمده است: بی شک راه پیشرفت و حل مسائل و مشکلات از جمله موضوع اقتصاد به عنوان مهم ترین مسئله پیشروی معیشت مردم از همین مسیر می گذرد و ما باید با همدلی و اعتماد به توان داخلی اینگونه معضلات را حل کنیم. مرکز بسیج قوه مقننه، همراه با سایر اقشار جامعه با یک شعار واحد که همان «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» غاصب است. در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال شرکت خواهد کرد و از همه جریان‌ها، احزاب سیاسی و همه مردم شریف، وفادار و انقلابی با تمامی سلایق و گرایش‌‌هایی سیاسی می‌خواهد تا با حضور آگاهانه، پرشور و انقلابی خود در راهپیمایی ٢٢ بهمن ضمن تجدید بیعت با رهبر فرزانه انقلاب ، اعلام انزجار همه جانبه خویش را از استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل اعلام کنند.

** تصمیم برای تصحیح روند اداره کشور با ماست
حزب اعتماد ملی نیز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در بیانیه خود ضمن بررسی وضعیت امروز کشور در بیانیه خود نوشت: واقعیت این است که انقلاب اسلامی مانند هر پدیده اجتماعی بزرگ، منشأ تحولات زیادی در کشور و حتی منطقه و جهان شده است و درباره آن می‌توان از منظرهای گوناگون سخن گفت. اینکه کسانی موافق این رخداد بزرگ باشند و کسانی مخالف، طبیعی است اما در هر صورت نمی‌توان بزرگی و عظمت و تاثیرگذاری و موج آفرینی انقلاب اسلامی را انکار کرد.
این حزب در بیانیه تحلیلی خود یادآور شد: «حزب اعتماد ملی» در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با آرمان‌های بلند امام راحل، رهبری انقلاب و شهدای گرانقدر انقلاب اعلام بیعت می‌کند. ما در این مقطع از تهدید امریکا و اسراییل و عربستان سخن نگفتیم زیرا معتقدیم این دشمنان بسیار کوچک‌تر و حقیرتر از آن هستند که تهدیدی برای مردم و ملت بزرگ ایران باشند. آنچه جمهوری اسلامی را به صورت حقیقی تهدید می‌کند، اقدامات خصمانه دشمنان در عدم اجرای برجام یا تحریم اقتصادی کشور نیست. جمهوری اسلامی اگر شکست بخورد حتما به دلایلی است که رد آن را باید در درون و در نوع تدبیر مسوولان و در میزان رضایتمندی مردم جست‌وجو کرد. تصمیم به دشمنی با جمهوری اسلامی در اختیار ما نیست اما تصمیم برای تصحیح روند اداره کشور با ماست.

** تنها نسخه شفابخش این ملت ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی هم دیگر تشکلی است که به مناسبت پیروزی انقلاب بیانیه ای صادر کرده است. در بیانیه این تشکل می خوانیم: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با پرهیز از نگاه توجیهی به وضعیت فعلی و نادیده گرفتن برخی از ضعف‌های موجود از یکسو و مراقبت از ابتلاء به نگاه خیانت‌آمیز و شیطانی تخریب نظام با بزرگنمایی نارسایی‌های موردی از سوی دیگر، رسالت خود را تکمیل آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی می‌داند و بر وحدت و یکپارچگی مردم در ذیل پرچم ولایتمداری و توجه مسئولین به رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان راه خروج از شرایط سخت فعلی و وارد شدن سخت‌ترین شکست بر نظام سلطه تاکید می‌نماید.
درپایان بیانیه تاکید شده است: اینک ضمن تشکر از همه نهادهایی که تلاش کردند با ارائه آمار و ارقام نسبت به آنچه که بودیم و آنچه هستیم بخشی از خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را تبیین نمایند بار دیگر تاکید می‌کنیم تنها نسخه شفابخش این ملت ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و اتکا بر توانمندی‌ها وظرفیت‌های داخلی است و همه کسانی که هنوز هم خواب‌های رنگارنگ آمریکایی می‌بینند باید بدانند که ملت ایران تا آخرین قطره خون خود برای اعتلای کلمه حق و احقاق حقوق خود از پای نمی‌نشیند و در جای مناسب پاسخ خود را به صاحبان تفکر وابستگی و دلباختگی به غرب را خواهد داد.

** انقلاب مقتدرانه و عزتمند به سوی بالندگی پیش می‌رود
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 40 سالگی انقلاب، مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.
در بخشی از بیانیه این تشکل سیاسی آمده است: بهمن ۵۷ تجلی اراده و خواست مردمی سربلند بود که به اشتیاق «استقلال و آزادی»، «جمهوری اسلامی» را به پیروزی رساندند و اکنون در بهمن ۹۷، انقلاب چهل‌ساله، شاهد مردمی مستقل و آزاد است که با افتخار به گذشته و امید به آینده، مقاوم و استوار در برابر دنیای شرق و غرب از «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» شأن، محافظت می‌کنند.
در ادامه بیانیه این جبهه آمده است: انقلاب اسلامی ایران در چهلمین سالروز خود همچنان پویا و سرزنده، مقتدرانه و عزتمند به سوی بالندگی پیش می‌رود؛ این قیام باشکوه به‌عنوان حرکتی مبتنی بر احیای عزت انسانی و بازیابی هویت اسلامی در جهان شناخته شده است. قیامی که با اتکا به اراده مردم و تأسی از رهبری داهیانه بنیان‌گذار کبیرش، امام خمینی (رحمت‌الله علیه) با اقتدار، مظاهر تجدد منحط غربی را از جامعه اسلامی ایران زدود و نقش اسلام و مسلمین را در عرصه‌های مختلف، پیش چشم جهانیان، برجسته و مؤثر ساخت.

*انقلاب، مشروعیت حکومت های شرق و غرب عالم را زیر سوال برد

حزب موتلفه اسلامی هم در بیانیه ای خود با اشاره به تفاوت 22 بهمن امسال با سال‌های گذشته تاکید کرده است: انقلاب اسلامی مسیر تاریخ بشر را تغییر داد و به حاکمیت طاغوت در ایران مهر باطل زد. انقلاب، مشروعیت حکومت های شرق و غرب عالم را زیر سوال برد و مناسبات قدرت در عصر ما را دچار تحول و دگرگونی ساخت. انقلاب اسلامی افق تمدن جدید را پیش روی بشریت گشود و به مبارزات رهایی بخش و آزادیخواهانه مردم جهان رنگ بوی مذهب و معنویت داد. امروز ما در برابر دستاوردهای شگرف انقلاب قرار داریم و اگر قدر منزلت آن را ندانیم از عهده شکر آن بر نخواهیم آمد.

در ادامه بیانیه حزب موتلفه آمده است: یوم الله ۲۲ بهمن امسال با همه سال‌های پیش فرق می‌کند. ما معتقدیم به دلیل جنایت غرب و شرارت آمریکا باید ضد استکباری‌ترین راهپیمایی تاریخ انقلاب برگزار شود تا محاسبات غلط دشمن را بر هم زند. دشمن آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهد برد به شرطی که فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس امسال پرهیجان تر و پر احساس تر از هر سال باشد. این فریادها باید حتماٌ به گوش سردمداران کاخ سفید، کاخ الیزه و کاخ ملکه انگلیس برسد و آن را به لرزه درآورد. حزب موتلفه اسلامی در کنار احزاب، گروه‌ها و ملت بزرگوار ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کند و به فضل الهی پیام نفرت ملت ایران را به گوش دشمنان نظام خواهد رساند.

**چهلمین بهار جانی دیگر در کالبد انقلاب دمیده است
جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در گرامیداشت چهلمین فجر انقلاب اسلامی ایران در بیانیه خود تاکید کرده است: چهلمین بهار طلیعه فجر انقلاب اسلامی به همت مردم بزرگ ایران تحت زعامت ولایت فقیه درظل توجهات حضرت ولی عصر(عج)با استعانت از درگاه حضرت حق فرارسیدتا جانی دیگر در کالبد انقلاب بدمد و ضایعات و جراحات حاصل از برخی خباثتهای اجانب و امپریالیسم جهانی به سرکردگی سیاستمداران جنایتکار آمریکا و عملکردبعضی ساده لوحان داخلی مرمت نموده و برای رشد و نمو درخت تنومند چهل ساله انقلاب ،آبیاری شده با خون ارزشمندشهداو همت بلند امت بزرگ ایران اسلامی برای حضور میلیونی سال بعد نه،بلکه سالهای متمادی تاظهور دولت یار افتخار و حماسه خلق نمایند.
در ادامه بیانیه این تشکل می خوانیم: جمعیت حامیان انقلاب اسلامی نیز ضمن تجدید بیعت با آرمانهای والای انقلاب اسلامی ،منویان رهبر کبیر انقلاب و جانشین برحقش مقام معظم رهبری مدظله العالی برخورد فرض میداند تاباحضور درصحنه ضمن پاسداشت بهارانقلاب مراتب انزجار خود را از سردمداران سلطه جهانی و ایادی داخلی شان درجشن بزرگ یوم الله ۲۲بهمن اعلام کند.

** نسل جوان برنده ی اصلی انقلاب است
همچنین جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن ضروری دانستن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه تاکید کرد.
در بیانیه این تشکل می خوانیم: نسل جوان برنده اصلی این انقلاب و انقلاب مدیون واقعی این نسل بود که در آن زمان بخوبی امام(ره) را درک کردند و به صحنه آمدند امام-ره- به پشتوانه همین نسل وارد عرصه شدند و به دشمن و قدرت های شیطانی آنها تو دهنی زدند. در طی این 39 سال فراز و نشیب انقلاب دستاوردهای زیادی به دست آمد، نقاط مثبت قابل توجهی که مورد نظر دوست و دشمن است شکل گرفت؛ اما خود نیز می دانیم که خالی از اشکال نیستیم و این پیامی است که باید در دهه چهارم انقلاب به خود و مسئولان برسانیم. پیامی که گوینده آن مردم و مخاطب آن مسئولین خواهند بود و در این میان نقشی برای دخالت سایر حکومت های خودکامه که سالیان سال ثابت کرده اند دشمن این سرزمین و مردمش هستند،باقی نیست.
در پایان این بیانیه تاکید شده است: جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ایران نیز همچون ملت قدر شناس ایران، بار دیگر همگام با مردم همیشه در صحنه ضمن عرض تبریک ایام الله دهه فجر و سی ‌و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی و با اعلام حضور خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، از آحاد ملت بزرگوار ایران برای شرکت در این حضور الهی و آرمانی که بدون شک دشمن شکن و نمایش وحدت و یگانگی ملت ایران است، دعوت به عمل می‌آورد.

** وحدت و اتحاد جزو اصلی ترین جهت گیری های انقلاب هست
حزب مستقل و اعتدال ایران با صدور بیانیه ای ضمن دعوت مردم به حضور گسترده در راهپیمایی بیست و دوم بهمن تاکید کرد: یکی از ویژگی های انقلاب ما رحماء بینهم و اشداء علی الکفار است یعنی وحدت و عدم تفرق جزو بداهی ترین و اصلی ترین واژه هایی بود که حضرت امام به کار بردند و عمل کردند و در هیچ یک از فرمایشات مقام معظم رهبری هم نیست که به مقوله وحدت پرداخته نشود. نکته دیگر این است که در قانون اساسی هم تاکید بر وحدت و اتحاد شده است.
در ادامه بیانیه آمده است: در کشور اصول مشترکی را بین اقوام مختلف داریم. با این که ممکن است از لحاظ مذهبی اختلاف نظرهایی هم داشته باشیم مثل اهل سنت و اقلیت های مذهبی ولی در اصول اساسی انقلاب و تآکید برای اصلاح کشور، اشتراک داریم. وحدت و اتحاد جزو اصلی ترین جهت گیری های انقلاب هست. و عدم تفرقه ولا تفرقوا جزو امور اولیه این حرکت انقلابی بوده است و آنچه که انقلاب ما را دراین چهل سال حفظ کرده، در واقع وحدت و اتحاد و یگانگی است که بین مردم ما وجود دارد.

** مسوولان همت خود راصرف رفع مشکلات اقتصادی مردم نمایند
جبهه پیشرف، رفاه و عدالت طی بیانیه‌ای به مناسبت دهه فجر و یوم الله 22 بهمن از آحاد ملت ایران برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد. در بیانیه این جبهه می خوانیم: آحاد ملت ما با تمام وجود دریافته است که برای بدست آوردن استقلال کشور فرزندان عزیز خود را تقدیم راه اسلام و انقلاب کرده و قدر و ارزش این دستاورد بزرگ را می‌داند و لذا امروز علیرغم جوسازی‌های ماه‌های گذشته آمریکا و رسانه‌های بیگانه که جمهوری اسلامی نمی‌تواند چهل سالگی انقلاب و نظام خود را ببیند با افتخار دهه مبارک فجر را بزرگداشته و جشن می‌گیرد و بار دیگر فریاد دفاع از اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و رهبری خود را به گوش جهانیان خواهد رسانید. آنچه در این زمان باید مورد توجه مسئولین دستگاه‌های اجرایی و قوای سه گانه قرار گیرد آن است که باید تمام همت و تلاش خود راصرف رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نمایند تا ملت عزیز و غیور ما شاهد روزهای بهتر و رفاه و آسایش بیشتر باشند.
در بند پایانی بیانیه جبهه پیشرف، رفاه و عدالت می خوانیم: جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت تمامی آحاد ملت و اقشار مختلف را برای حضور باشکوه در سراسر کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه که بیعت مجدد با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای عزیزمان است، دعوت نموده و در کنار صفوف به هم فشرده مردم در این جشن بزرگ ملی شرکت میک‌ند.

** نسل سوم پیشتاز تحلیل ها و آسیب شناسی های خواهد بود
حزب بیداری اسلامی نیز به مناسبت سال روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای تاکید کرد: چهل سال از استقرار نظام جمهوری اسلامی می گذرد. لزوم فراتحلیل و آسیب شناسی چهل سال گذشته، توسط احزاب سیاسی، رسانه ها و مطبوعات، در چنین شرایطی درک می شود. امروز نسل سوم پیشتاز بسیاری از تحلیل ها و آسیب شناسی های آغاز دهه پنجم خواهد بود. علاوه بر این، نقش نسل سوم انقلاب اسلامی در پیشرفت علم و فناوری و جنبش نرم افزاری، اقتصاد مقاومتی، صنایع موشکی و انرژی اتمی بی بدیل بوده است، ولی در کنار چنین پیشرفت های بزرگی، تهدیداتی همچنان پابرجاست؛ بیکاری، گرانی، تورم، رکود، وضعیت نامناسب سینما و تئاتر و بسیاری مسائل دیگر.

** مردم سالاری دینی گنج بی زوال کشور است
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی هم در بیانیه خود به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرده است: اکنون در فضای شوق انگیز «فجرفاطمی»، ۴۰ سالگی صعودی چنین نابرابر و تحسین برانگیز، انقلاب اسلامی بالنده و پویا به پیش می‌رود. فهرست شکست ها و نتوانستن ها شیطان بزرگ و هم پیمانان اروپایی اش را به افسردگی و استیصال کشانده و می‌توان صدای شکستن استخوان‌های نظام سرمایه‌داری لیبرال را از داخل آمریکا و اروپا شنید و تکرارش شکستن استخوان‌های نظام مارکسیستی شوروی سابق را تداعی می کند. جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی سرمایه بزرگ اسلام ناب محمدی نظام اسلامی، مردم سالاری دینی، تحت راهبری و هدایت امام راحل و مقام معظم رهبری را طی ۴۰ سال، گنجی بی زوال و حقیقتی خارج از دسترس مکاتب مادی می‌داند.

** چهل سال گذشته آبگینه مقاومت عزتمندانه ایران اسلامی بوده است
همچنین در بیانیه حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی آمده است: اکنون در حالی چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران را جشن می گیریم که چهل سال گذشته آبگینه چهل سال شرارت مداوم استکبار و چهل سال مقاومت عزتمندانه ایران اسلامی بوده است. در چهار دهه گذشته شدیدترین تحریم‌ها و بزرگ‌ترین سنگ‌های دشمنی به جرم ظلم ستیزی، استقلال خواهی و عدالت طلبی پیش پای مردم بزرگ ایران نهاده شد و چهل سال است دولت‌مردان ایالات متحده آمریکا، سران رژیم صهیونیستی و کشورهای بی آبرو و مرتجع منطقه تمام تلاش و دلارهای خود را به منظور مقابله با این نظام اسلامی و مردمی به کار بسته اند.
در این بیانیه خاطرنشان شده است: چندی پیش نیز یکی از مقامات ارشد ایالات متحده با لحنی سرشار از نخوت و غرور ادعای غروب آفتاب جمهوری اسلامی پیش از چهل‌سالگی را مطرح کرد غافل از آنکه خداوند مکر و حیله آنها را بی اثر نموده و یاری رسان امت اسلام است. به راستی که سزای ابرهه استکبار چیزی به جز سنگ سجیل نیست و خداوند نیز تمامی اسباب را به کار نمی‌برد مگر برای رفاه، امنیت، عدالت و الفت ملتی که برای عبادت او و جاری شدن کلمه حق، خالصانه می‌کوشند.

**22 بهمن تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی است
در اطلاعیه مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمده است: در آستانه ورود به پنجمین دهه نظام جمهوری اسلامی و با اتکا به چهل سال تجربه های ارزشمند این نظام و با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و به امید دستیابی به ایرانی با عزتمندتر از گذشته با عبور از گذر طوفانها و گردبادهای حوادث همگام با اقشار مختلف مردم ایران ضمن تجدید عهد و پیمان خود با آرمانهای انقلاب اسلامی در راهپیمایی جشن ۲۲ بهمن حضور یافته و عزم و اراده خود را در ادامه راه امام و شهدا به نمایش خواهیم گذاشت.

** ضرورت حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن
جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی مدیران و بسیاری از تشکل های دیگر نیز به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه هایی با تاکید بر دستاوردهای انقلاب اسلامی بر حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن تاکید کردند.
‌سیام**9402**1336

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین