گوشت موردنیاز ۶ ماه استان تهران در گمرک؛ چرا به تعزیرات گزارش نشد؟

عنوان

معاون فنی گمرک ایران از عدم اظهار بیش از ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک شهید رجایی خبر داده است؛‌ در حالی که این حجم گوشت، به تنهایی جوابگوی گوشت مصرفی حدود ۶ ماه استان تهران است اما تاکنون خبری از ترخیص و توزیع آن در شبکه نیست.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، مهرداد ارونقی معاون فنی گمرک ایران صبح امروز ضمن اشاره به انجام تشریفات قانونی ترخیص 2.5 هزار تن گوشت، از عدم اظهار بیش از 17 هزار تن انواع گوشت در گمرک شهید رجایی بندر عباس خبر داد.

بررسی ها نشان می دهد، در حال حاضر  تعداد 619 کانتینر گوشت در منطقۀ ویژه اقتصادی شهید رجائی دپو شده است. این میزان کانتینر گوشت حاوی حدود 17 هزار تن گوشت است.

برای اینکه واقعیت تکان دهنده این حجم از گوشت های دپو شده در کانیتنرهای گمرک شهید رجایی را بیشتر درک کنیم کافی است بدانیم طبق گزارش های اعلامی، مصرف روزانه گوشت در استان تهران (پرمصرف ترین استان کشور) 100 تن است و اگر سهم گوشت قرمز تولید داخل را کنار بگذاریم، این میزان گوشت دپو شده فقط در گمرک شهید رجایی می تواند جوابگوی نیاز 6 ماهه استان تهران به گوشت قرمز را برآورده کند. 

این در حالی است که با وجود اعلام جزئیات درباره این محموله های گوشت، از جمله تخصیص ارز 4200 تومانی به آنها، به جای اینکه مسئولان گمرک یا بندر شهید رجایی به سرعت هم واردکنندگان را برای ترخیص محموله و توزیع در بازار تحت فشار بگذارند یا از نهادهای نظارتی درخواست ورود و پیگیری ماجرا را داشته باشند، خبر می رسد که تمام یخچال های این کانتینرها به برق وصل هستند و این یعنی خیال راحت وارکنندگان از سلامت گوشت هایی که معلوم نیست چه زمانی قرار است به دست مصرف کننده برسد. گوشت هایی که هرچند با ارز دولتی 4200 تومانی وارد می شوند اما تجربه گشت های دادستانی و تعزیرات در یک ماه اخیر نشان داده که برخی از توزیع کنندگان و واردکنندگان بدشان نمی آید این کالای اساسی و موردنیاز مردم را خارج از شبکه ای که دولت تعیین کرده، عرضه کنند.

پیگیری خبرنگار تسنیم از سازمان تعزیرات حکومتی نیز حاکی از این است که تا امروز هیچ گزارشی از سوی گمرک یا بندر شهید رجایی درخصوص دپوی 17 هزار تن گوشت در این منطقه ویژه اقتصادی به این مرجع ارسال نشده است.

در حالی لازم است نهادهای نظارتی با ورود به این موضوع شفاف سازی لازم رابرای افکار عمومی انجام دهند که بر اساس اعلام معاون فنی گمرک،  قسمت اعظم  محمولههای گوشت (موجود در مناطق ویژه اقتصادی) هنوز به گمرک اظهار نشده است و دلیل این اقدام (عدم اظهار کالا به گمرک، انجام تشریفات گمرکی و خروج کالا) در دست بررسی است.

اختیار "فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری" در دست گرانفروشان؟

عده ای درصدد ایجاد کمبود عمدی گوشت در کشور هستند/انتقاد از ربط دادن گرانی گوشت به قاچاق دام

معاون دادستان تهران: کمبود گوشت نداریم/ مشکل اساسی در توزیع ناعادلانه و اختفای گوشت + فیلم

جریمه 500میلیونی یک توزیع کننده دولتی گوشت؛ احتمال افزایش 10برابری جریمه

عیان شدن شبکه فرسوده توزیع و نظارت؛ اولین دستاورد ورود دادستانی به بازار گوشت

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین