مبادله پایاپای نفت ونزوئلا با هند برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

عنوان

وزیر نفت ونزوئلا که به دنبال راهی است برای دور زدن تحریم های اعمال شده آمریکا گفت کشورش برای داد و ستد پایاپای نفت با هند آماده است‌.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، مانوئل کوودو، وزیر نفت ونزوئلا گفت کشورش برای داد و ستد پایاپای نفت با هند آماده است . ونزوئلا به دنبال راه حلی است برای تحریم های اعمال شده آمریکا در اواخر ژانویه . 
کاراکاس که از هند دارو و سایر محصولات را میخرد، برای حفظ جریان نفت خود به اولین مقصد پس از آمریکا ، به دنبال شیوه های جایگزین پرداخت است.
خریداران آمریکایی نفت ونزوئلا به خاطر تحریم ها واردات نفت از این کشور را متوقف کرده اند. کوودو گفت می خواهد فروش به هند را دو برابر کند .هند سال گذشته بیش از 340 هزار بشکه نفت در روز از ونزوئلا خرید . 
کوودو با اشاره به اینکه ونزوئلا می خواهد تجارت خدمات و تکنولوژی را با دهلی نو افزایش دهد گفت:« روابط با هند ادامه می یابد. تجارت ادامه دارد» . 
وزیر نفت ونزوئلا طی کنفرانسی گفت که کشورش قصد دارد عرضه نفت به هند را از 300 هزار بشکه فعلی دو برابر کند. قبل از تحریم ها، آمریکا روزانه بیش از 500 هزار بشکه نفت از ونزوئلا می خرید و بزرگترین خریدار نفت این کشور بود . 
کوودو پس از نشستی با پالایشگاه های هند در دهلی نو گفت:« هند هم می خواهد واردات از ونزوئلا را افزایش دهد» . 
دولت آمریکا در 28 ژانویه سخت ترین تحریم ها را علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا اعمال کرد. آمریکا شرکت های مستقر در ونزوئلا و شعبه های آنها را در آمریکا از انتقال پول نفت ونزوئلا به حساب های بانکی  شرکت نفت دولتی این کشور منع کرد تا حساب های جدیدی توسط دولت جدید خوان گوایدو باز شود . 
هند سال گذشته دومین مقصد بزرگ ونزوئلا برای صادرات نفت بود . 
قراردادهای مبادله پایاپای به هند کمک می کند تجارتش را با ونزوئلا متعادل کند . در سال مالی 18_2017، ارزش واردات هند از ونزوئلا 5.87 میلیارد دلار بود درحالیکه صادرات این کشور 79.3 میلیون دلار گزارش شد . 
کوودو گفت تولید نفت ونزوئلا در حال حاضر 1.57 میلیون بشکه در روز است، یعنی حدود نصف تولید این کشور در آغاز این قرن. تحریم های آمریکا به معنی از دست رفتن 20 میلیارد دلار درآمد نفتی از ونزوئلا است. 
گوایدو ماه گذشته خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند. این اقدام توسط آمریکا و برخی متحدانش به رسمیت شناخته شد. وی سعی دارد درآمد شرکت نفت دولتی ونزوئلا را از شرکت نفت سیتگو به دست آورد . 
در عوض، شرکت نفت دولتی ونزوئلا قصد دارد دو عضو آمریکایی هیأت مدیره سیتگو را برکنار کند.
 علی رغم تحریم های آمریکا، کوودو گفت:« هیچ کمبود بنزینی در کشور نداریم و روابط کشور با شرکت های انرژی بین المللی ادامه دارد» . 
وی گفت:« ما همکاری های استراتژیک با چندین شرکت در سراسر جهان داریم که یکی از آنها شرکت چورون آمریکا است» . 

سرگردانی 20 نفتکش حامل نفت ونزوئلا به دلیل تحریم های آمریکا

راه آسانی برای احیای صنعت نفت ونزوئلا وجود ندارد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین