در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران؛

طرح ساماندهی مشاغل سیار تصویب شد

عنوان

اعضای شورای شهر تهران طرح ساماندهی دستفروشان را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی قانون در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران که امروز (سه شنبه ۲۳ بهمن ماه) برگزار شد، با اشاره به اینکه یک فوریت این طرح در جلسه قبلی شورا به تصویب رسیده است، اظهار کرد: این طرح در نهایت به کمیته مشترک شورا ارجاع داده شد و سپس در کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید و اکنون در صحن شورا آماده بررسی است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه به خاطر شرایط اقتصادی در طریق این طرح تمهیداتی برای دستفروشان و کافه ون های سیار پیش بینی شده است، گفت: به اعتقاد ما منابعی که از این بخش تأمین می شود، باید به حساب خزانه شهرداری واریز شود.


بیشتر بخوانید: ۳۰۰ دستفروش پایانه آزادی ساماندهی می شوند


وی با اشاره به افرادی که در این بخش فعالیت می کنند، افزود: این افراد گاهی اوقات از واریز مبالغ به خزانه شهرداری ممانعت می کنند و ما با این طرح می توانیم تخلفات گذشته را برطرف کنیم.

نظری با بیان اینکه سد معبر تخلف است، اما جرم نیست، تصریح کرد: بر اساس قانون سد معبر ممنوع شده و ما با این کار موافق هستیم، اما می توانیم با فراهم کردن شرایط مناسب به سمت درآمد های پایدار برویم و با این موضوع با عدالت رفتار کنیم.

وی افزود: نرم افزار رزرو مکان یابی برای دستفروشی طراحی شده است تا کسانی که می خواهند دستفروشی کنند، از طریق نرم افزار و گوشی هوشمند ابتدا مکان را رزرو و سپس اقدام به فروش کالای خود کنند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه از اعضای شورای شهر خواست با کلیات این طرح موافقت کنند تا بتوان اقدام به ساماندهی دستفروشان کرد.

اما در ادامه این جلسه سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران که با این طرح مخالف بود، با اشاره به بند ۲ ماده ۵۵ شهرداری ها مبنی بر اینکه دستفروشی جزء مشاغل مزاحم است و باید با عاملان آن برخورد شود، تصریح کرد: از سوی دیگر صاحبان مشاغل ثابت که از اتحادیه ها جواز کسب می کنند، اقدام به پرداخت عوارض می کنند و عوارض آن ها به عنوان درآمد پایدار محسوب می شود، لذا قانون شهرداری ها به دستفروشان اجازه فعالیت نمی دهد و این طرح به لحاظ قانونی تأیید نمی شود.

در ادامه شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر تهران که با این طرح موافق بود، با بیان اینکه قانون اشاره شده توسط مسئولان مربوط به سال ۱۳۴۷ است، گفت: اکنون ما باید نسبت به تغییر قانون اقدام کنیم، چراکه زمان زیادی از آن گذشته است و با تغییر شرایط شهرنشینی قانون سال ۴۷ پاسخگوی شرایط امروز نیست.


بیشتر بخوانید: ارائه خدمات به دستفروشان پایبند به قانون/ راه اندازی روز و شب بازار ها جهت استقرار دستفروشان


اما ناهید خداکرمی عضو دیگر شورای شهر تهران هم که با این طرح مخالف بود، اظهار کرد: با مصوبات متعدد نمی توانیم مشکلات را حل کنیم، چون سال ۸۵ مصوبه شورای ساماندهی دستفروشان را داشتیم که به صورت کامل اجرا نشده است و بهتر بود قبل از اینکه این طرح مطرح شود، مصوبه سال ۸۵ مورد مطالعه و تحلیل قرار می گرفت تا بدانیم چه اقداماتی برای ساماندهی دستفروشان مصوب شده بود.

در نهایت کلیات این طرح با ۱۲ رأی موافق و ۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین