سازمان ملل: به روند صلح در یمن پایبندیم

عنوان

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان به روند صلح در یمن پایبند است.

به گزارش ایسنا، ماریا فرناندا اسپینوزا، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: ما به روند صلح به خاطر منفعت ملت یمن پایبند هستیم و روند صلح اراده سیاسی طرف‌های مربوطه را می‌طلبد.

بنا به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: این امر مربوط به اراده سیاسی هر یک از طرف‌های درگیر در بحران یمن است. سازمان ملل و دبیرکل این سازمان نقش خود را ایفا کرده‌اند. ما به مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعتماد داریم و امیدواریم که وی هر آنچه که از دستش بر می‌آید برای آتش بس انجام دهد.

وی بر اهمیت کمک‌رسانی به ملت یمن و رساندن آن به نیازمندان و مستضعفان تاکید کرد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص دلیل طولانی شدن مدت‌زمان بحران یمن گفت: ما هر کاری که از دستمان بر می‌آمد برای برقراری صلح در یمن انجام داده‌ایم اما بحران‌ها گاهی اوقات بسیار دشوار و پیچیده می‌شوند، بنابراین ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم به آنچه که به آن فراخوانده‌ایم، پایبند باشند.

اسپینوزا در خصوص پاسخ عربستان و امارات به درخواست سازمان ملل جهت کمک ۴ میلیارد دلاری به یمن گفت: من بر این باور هستم که کشورهای زیادی وجود دارند که به بازگرداندن صلح به ملت یمن پایبند هستند اما من مجدداً تاکید می‌کنم که ما به این نیاز داریم که تمامی طرف‌های درگیر از روند صلح حمایت کنند.

از سوی دیگر، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه طبق قطعنامه‌های بین‌المللی ابراز خوشبینی کرد و گفت: من معتقدم در حال حاضر لحظه خوشبینانه‌ای وجود دارد به ویژه اینکه فرستاده سازمان ملل در حال انجام کاری است که باید آن را انجام دهد و مسیر را به سمت تشکیل کمیته قانون اساسی هدایت می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: اراده سیاسی برای تحقق پیشرفت در روند سیاسی وجود دارد و ما امیدواریم کمیته قانون اساسی در نزدیک‌ترین زمان ممکن نور و روشنایی را ببیند و راهکار مسالمت‌آمیز برای بحران به ارمغان بیاورد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین