چهل سالگی انقلاب

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های پاکستان

عنوان

اسلام آباد - ایرنا - راهپیمایی های میلیونی مردم ایران به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه های پاکستان بازتاب گسترده ای داشته است.

پایگاه خبری ˈرادیو دولتیˈ پاکستان امروز سه شنبه با اشاره به حضور چشمگیر مردم ایران در راهپیمایی گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گزارش داد که رییس جمهوری ایران از ادامه فرآیند تقویت قدرت دفاعی و نظامی ایران سخن گفت .
رادیو پاکستان به نقل از دکتر روحانی گفت: ایران برای افزایش قدرت دفاعی خود نیاز به اجازه از هیچ کشوری را ندارد.
برخی شبکه های خبری پاکستان از جمله ˈدنیا نیوزˈ ˈجیوز نیوزˈ گزارش دادند: هزاران نفر از شهروندان ایرانی در تهران به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی های روز 22 بهمن، شرکت کردند.
پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی زبان ˈاکسپرس تریبیونˈ پاکستان با اشاره به برپایی راهپیمایی پرشور مردمی روز 22 بهمن در تهران و دیگر شهرهای کشورمان نوشت: شهروندان ایرانی در میدان آزادی گرد هم آمده و چهلمین سال پیروزی انقلاب را گرامیداشتند.
اکسپرس تریبیون پیروزی انقلاب اسلامی را یک زلزله سیاسی توصیف کرد و نوشت: ایرانیان امروز در جشن پیروزی انقلاب شرکت کردند روزی که آیت الله خمینی آخرین دولت از نظام شاهنشاهی را سرنگون کرد.
روزنامه انگلیسی زبان 'پاکستان تودی' نیز امروز نوشت: مردم ایران روز گذشته با حضور پرشور در شهرهای مختلف از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی حمایت کردند.
این روزنامه چاپ اسلام آباد با اشاره به برپایی راهپیمایی پرشور مردمی روز 22 بهمن در تهران و دیگر شهرهای کشورمان نوشت: شهروندان ایرانی در میدان آزادی پرچم های جمهوری اسلامی و تصاویری از امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری در دست داشتند.
روزنامه اردو زبان 'نوای وقت' چاپ شهر اسلام آباد نیز به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی، با انتشار پیام علامه سید ساجد علی نقوی رهبر ارشد جامعه شیعیان پاکستان، نوشت: انقلاب ایران پیامی برای آزادی و انسانیت است.
این روزنامه به نقل از بیانیه علامه نقوی افزود: انقلاب در ایران باعث شد تا ملت مظلوم ایران از نظام خودکامه شاهی و همچنین قدرت های استکباری نجات یابد.
روزنامه 'جنگ' چاپ شهر راولپندی پاکستان با اشاره به حضور رئیس جمهوری ایران در میدان آزادی در راهپیمایی های 22 بهمن؛ به نقل از سخنان دکتر حسن روحانی خطاب به مراسم باشکوه بزرگداشت پیروزی انقلاب در تهران نوشت: پیشرفت دفاعی و نظامی ایران ادامه خواهد داشت و ما برای این هدف از کسی اجازه نخواهیم گرفت.
دیگر روزنامه ها و سایت های خبری پاکستان به زبان های اردو و انگلیسی, اخبار ؛ گزارش و تصاویری از برپایی راهپیمایی گسترده مردم ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و شهرهای کشورمان را بازتاب دادند.
آساق*274**1663**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین