تاکید دوباره ترامپ بر ساخت دیوار مرزی مکزیک در هر شرایطی

عنوان

دونالد ترامپ در واکنش به موافقت کنگره با تامین بخشی از بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک اعلام کرد، این دیوار در هر صورت ساخته خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دیروز (دوشنبه) اعلام کرد دیواری را که مدت ها خواستار آن بوده است در مرز جنوبی این کشور خواهد ساخت، فارغ از اینکه کنگره بودجه آن را تامین کند یا نه. او که در یک کمپین انتخاباتی در تگزاس سخن می گفت، اظهار داشت: «همانطور که می دانید ما در هر صورت دیوار را خواهیم ساخت».

این سخنان رئیس جمهور آمریکا پس از آن ایراد می شد که نمایندگان کنگره اعلام کردند به منظور جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت به یک توافق کلی در مورد تامین بودجه ساخت دیوار درخواستی ترامپ رسیده اند. این توافق شامل تامین بخشی از بودجه لازم برای ساخت دیوار است.

با این حال ترامپ اعلام کرد او توافقنامه ای را که تعداد تخت های بازداشتی برای افرادی را که به صورت غیرقانونی وارد آمریکا می شود کاهش می دهد امضا نخواهد کرد. او گفت: «اگر فضای بازداشت را کاهش دهیم، تعداد مجرمان خطرناک در کشورمان را افزایش می دهیم. من هرگز قانونی را که سبب می شود تعداد انبوهی از جنایتکاران در این کشور پخش شوند امضا نمی ‎کنم».

پیش از این دونالد ترامپ درخواست کرده بود تعداد ۵۲ هزار تخت بازداشتی به مهاجرانی که غیرقانونی وارد آمریکا می شوند اختصاص داده شود. دموکرات ها از تقاضای خود در مورد کاهش چشمگیر تعداد تخت های بازداشتی چشم پوشی کردند؛ با این حال، همه ۵۲ هزار تخت مورد درخواست ترامپ را نپذیرفتند.

یک منبع آگاه از کنگره گفت: توافق شده است یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار برای ساخت دیوار مرزی، به ویژه در ۵۵ مایل (حدود ۸۸.۵ کیلومتر) از مزر نزدیک رود «ریوگراند»، اختصاص داده شود. هرچند این میزان با مبلغ درخواستی ترامپ برای ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک که ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است تفاوت فاحشی دارد. دولت ترامپ این بودجه را به منظور ساخت یک دیواری ۲۱۵ مایلی (حدود ۳۴۶ کیلومتر) در سراسر مرز آمریکا با مکزیک خواسته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین