بهادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزارت راه به تنهایی قادر به تکمیل مسکن مهر نیست/ سهم ۵ درصدی وام مسکن از کل تسهیلات بانکی کشور

عنوان

عضو کمیسیون عمران گفت: وزارت راه نمی‌تواند پروژه مسکن مهر را به انتها برساند و باید وزارتخانه‌های دیگر در تکمیل آن کمک کنند.

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران در گفت وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ظاهرا به تنهایی نمی تواند پروژه مسکن مهر را تکمیل و به انتها برساند، گفت: دیگر ارکان دولت مانند وزارتخانه های تعاون و نیرو هم باید برای بستن پرونده این پروژه به اسلامی وزیر راه و شهرسازی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بازسازی بافت های فرسوده از دیگر محور های برنامه اسلامی بود که در جهت تکمیل همان پروژه بازآفرینی شهری است، افزود: دولت معتقد به سرمایه گذاری در بافت های فرسوده است و بودجه آن را هم برای سال آینده در نظر گرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید براینکه طرح بازآفرینی شهری به نوعی آلترناتیو مسکن مهر است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی ظاهرا در این زمینه در حال تغییر تیم اجرایی خود است و عشایری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری را چند روز پیش تغییر داد اما نمی دانیم آیا این تغییر می تواند به اجرای این طرح کمک کند یا خیر؟ زیرا یک تیم اجرایی شکل گرفته بود و در حال پیشبرد اهداف طرح بود.

وی ادامه داد: شاید این تغییر موجب توقف روند پیشرفت شود لذا اکنون خیلی به تغییر وضعیت نیازی نبود و تنها باید پیگیری های لازم درباره اجرای طرح بازآفرینی شهری انجام می شد.

بهادری همچنین با بیان اینکه دولت درباره رفع رکود و انجام سرمایه گذاری در بخش مسکن عملاً برنامه سومی را مطرح نکرده است، گفت: تغییر معاونت وزارت مسکن این شائبه را به وجود آورده که آیا قرار است برنامه های جدیدی توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شود؟

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: افزایش سهم تسهیلات وام مسکن نسبت به کل تسهیلات بانکی کشور از موضوعاتی است که وزارت مسکن باید به آن ورود کند، اکنون دولت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در سال توسط بانک ها وام می پردازد که تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ به عنوان وام مسکن آن هم با تمام حواشی پرداخت می شود یعنی عملاً کمتر از ۵ درصد تسهیلات به بخش مسکن تخصیص داده شده که این به معنای تعطیلی بخش مسکن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با افزایش سرمایه بانک مسکن و هدایت سرمایه های بانکی به سمت خانه سازی پیش برود تا بحث کمبود مسکن جبران شده و از این طریق افزایش گرانی ها مهار شودالبته در کنار آن هم به نوعی می توان اشتغال ایجاد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین