در گفت‌وگو با فارس اعلام شد

بیش از ۵۰ درصد رستوران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کشور درجه ۲ هستند/اغذیه فروشان زیر ذره بین وزارت بهداشت

عنوان

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد رستوران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کشور درجه دو هستند، گفت: تشدید نظارت بر اغذیه فروشی‌ها و رستوران ها از اسفندماه آغاز می‌شود.

سیدرضا غلامی، رئیس اداره بهداشت مواد غذایی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با وضعیت بهداشتی رستوران‌ها در کشور،‌گفت: بر اساس رتبه و درجه‌بندی‌های انجام گرفته بیش از 50 درصد رستوران‌های کشور درجه دو، 25 درصد درجه یک و بین 20 تا 25 درصد درجه سه هستند.

وی افزود: بر اساس نمره‌ای که از یک تا 100 از لحاظ بهداشتی برای رستوران‌ها در نظر گرفتیم رستوران‌هایی که نمره 90 تا 100 را کسب کنند درجه یک، 70 تا 90 درجه دو و کمتر از 70 درجه سه خواهند بود.

غلامی در پاسخ به اینکه مردم چگونه می‌توانند نسبت به درجه رستوران‌ها اطلاع یابند گفت:‌ اپلیکیشن درجه‌بندی رستوران‌ها از طریق سایت مرکز سلامت قابل دسترس است ولی در حال تلاش هستیم که دسترسی به این اپلیکیشن را با قرار دادن در بازار و نصب رایگان عامیانه‌تر کنیم که به زودی این مسئله محقق‌تر خواهد شد.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: رتبه‌بندی رستوران‌ها بیش از سه سال است که آغاز شده حدود یک ماه پیش پیشنهاد شد هتل‌ها، فستفودی‌ها، قنادی‌ها و نانوایی‌ها رتبه‌بندی شوند که برنامه اولیه این رتبه‌بندی محقق شده ولی هنوز کامل نشده است  و بر اساس این برنامه قصد داشتیم که رتبه‌بندی پیش از نوروز 98 انجام شود.

وی با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی از نیمه سوم اسفند ماه گفت: بر اساس اجرای این طرح نظارت بر رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها به ویژه در استان‌های مسافرخیز تشدید خواهد شد و این نظارت از 8 صبح تا 8 شب و در برخی از استان‌ها تا 12 شب نیز ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین