علاوه بر کودکان خردسال؛

اکثریت زنان باردار در یمن از سوء تغذیه شدید رنج می برند

عنوان

انتشار تصاویری تکان دهنده از یک دختربچه دوازده ساله یمنی که از سوء تغذیه شدید رنج می برد، بخشی از واقعیت جنگ خانمانسوزی است که این کشور فقیر خاورمیانه را به ورطه قحطی کشانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز سه شنبه خبرگزاری راشاتودی در گزارشی اختصاصی از پیامدهای ویرانگر جنگ یمن، تصاویری تکان دهنده از یک دختربچه ۱۲ ساله یمنی را منتشر کرد که وزن بدن او به دلیل گرسنگی و سوء تغذیه شدید به ۱۰ کیلوگرم کاهش یافته بود.

این دختربچه یمنی به نام «فاطمه قبا» هم اکنون در کلینیکی در شهر حجه تحت درمان قرار گرفته است. مدیر این کلینیک در خصوص وضعیت جسمانی فاطمه می گوید که «وی به دلیل شرایط سخت زندگی خانواده خود به سوء تغذیه شدید دچار شده است».

خواهر فاطمه نیز به خبرگزاری راشاتودی گفت که «به دلیل شرایط سخت و نبود مواد غذایی کافی، قادر به مراقبت از فاطمه نیستند».

مدیر درمانگاه شهر حجه همچنین گفت که اکثر زنان باردار در یمن از سوء تغذیه شدید رنج می برند و پیش بینی می شود که این وضعیت وخیم تر  شود. وی در ادامه افزود که «ما دیگر تنها درباره کودکان زیر ۵ سالی که سه بار در روز وعده غذایی دریافت می کنند، صحبت نمی کنیم؛ بلکه ما در مورد نسل بعدی کودکانی صحبت می کنیم که دچار سوء تغذیه می شوند چون مادران آنها در زمان بارداری به سوء تغذیه مبتلا هستند».

به گزارش برنامه جهانی غذا، روزانه حدود ۱۵.۹ میلیون نفر در یمن گرسنه از خواب بیدار می شوند و سوء تغذیه در میان کودکان این کشور یکی از بدترین بحرانهای انسانی را در سرتاسر جهان رقم زده است.

گفتنی است که مناقشات یمن از زمان بمباران این کشور توسط ائتلاف سعودی در مارس ۲۰۱۵ رو به وخامت گذاشت. با محاصره اقتصادی یمن توسط نیروهای ائتلاف سعودی و ممانعت از ورود کالاها و کمکهای بشر دوستانه به این کشور فقیر و جنگ زده، گروههای حقوق بشری نسبت به خطر قحطی و گرسنگی شدید در این کشور هشدار دادند.

این در حالی است که سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که طرفهای درگیر در مناقشه یمن، در مورد آغاز خروج نیروهای خود از بندر الحدیده- که مهمترین مرکز واردات موادغذایی در یمن بشمار می رود- به توافق دست یافته اند.

 

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین