تولید نفت شیل چین تا ۲۰۲۵ به ۲۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد

عنوان

مورگان استنلی انتظار دارد تولید نفت شیل چین بتواند به ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز تا ۲۰۲۵ برسد که در مقایسه با میلیون‌ها بشکه تولید شده به صورت روزانه در آمریکا هیچ است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، طبق نظر مورگان استنلی چاه نفت پتروچاینا در یک میدان نفتی شیل در غرب چین می توان یک پتانسیل اقتصادی قوی شیل برای اولین بار در بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان باشد . 
شرکت نفت پترو چاینا روزانه 100 تن نفت معادل 733 بشکه از میدان نفتی جیمسار در استان غربی ژینجیانگ تولید می کند که نشان می دهد حفاری شیل می تواند بالاخره پتانسیلی اقتصادی در چین باشد . 
اندی منگ، تحلیلگر شرکت خدمات مالی و سرمایه گذاری چند ملّتی مورگان استنلی گفت:« به نظر ما اکتشاف نفت شیل جیمسار باعث انقلاب نفت شیل در چین خواهد شد» . 
پتانسیل حفاری بیشتر احتمالاً هزینه سرمایه ای برای شیل را در سال جاری افزایش می دهد و به نفع شرکت های خدمات دهی به میادین نفتی ساحلی است . 
رونق شیل در چین می تواند بخشی از انقلاب شیل آمریکا باشد . مورگان استنلی انتظار دارد تولید نفت شیل چین بتواند به 100 هزار تا 200 هزار بشکه در روز تا 2025 برسد که در مقایسه با میلیون ها بشکه تولید شده به صورت روزانه در آمریکا هیچ است. طبق تخمین های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، 7 منطقه اصلی شیل در آمریکا در ژانویه روزانه 8.117 میلیون بشکه تولید کردند و انتظار می رود تولیدشان برای فوریه 62 هزار بشکه افزایش یابد . 
بزرگترین تولید کنندگان انرژی چین اخیرا شروع به بهره برداری از چاه های نفت و گاز بیشتری کرده اند و هدفشان افزایش تولید نفت و گاز طبیعی داخلی در این کشور بزرگ وارد کننده نفت است . 
شرکت نفت ملی چین (سی ان پی سی) و سینوپک با فشار دولت برای تقویت عرضه داخلی انرژی، در حال بالا بردن سرمایه گذاری برای افزایش تولید نفت و گاز داخلی و شتاب دادن به حفاری در ساختارهای نفت و گاز غرب چین هستند . 
تقاضا برای نفت در چین رو به افزایش است ولی تولید داخلی در سال های اخیر به خاطر تخلیه میدان های نفتی قدیمی کاهش یافته است. این مسئله باعث واردات گرانقیمت نفت شده و چین را به بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان تبدیل کرده است. زی جینپینگ، رئیس جمهور چین به شرکت های دولتی دستور داد تولید داخلی نفت و گاز را تقویت کنند و این شرکت ها در حال اجرای این دستور هستند . 

تولید نفت چین طی سومین سال پیاپی کاهش یافت

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین