سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین

وکالت نباید انحصاری باشد

حسن نوروزی

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

نسیم آنلاین:‌ نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در رابطه با طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت و تأثیر آن بر کاهش هزینه‌های حق‌الوکاله‌ها در گفتگو با خبرنگار نسیم گفت: ما معتقدیم راه وکیل شدن باید آسان تر  و قیمت حق الوکاله ها پایین آورده شود. بایدکنترل و نظارت بیشتری بر وکلا و دادستان انتظامی وکلا صورت بگیرد. ما معتقدیم حضور حقوق‌دانان مملکت در مسائل حقوقی و قضایی کشور باید بیشتر شود و فارغ‌التحصیلان حقوقی نیز بیشتر به کار گرفته شوند. اینکه یک عده‌ی خاص وجود داشته باشند که وکالت در انحصار آن‌ها باشد، معنا ندارد و کالت نباید انحصاری باشد.

وی در رابطه با اینکه در کارگروه بررسی طرح جامع آموزش و پذیرش وکلا اکثر اعضاء وکیل هستند و ممکن است مشکل‌ تعارض منافع پیش بیاید، گفت: بله اکثراً وکیل هستند اما در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و همچنین صحن علنی نخواهیم گذاشت در مرحله قانون‌گذاری مشکلی پیش آید.

دو شنبه این هفته جمعی از شرکت کنندگان در آزمون وکالت مقابل مجلس تجمع کردند. شرکت کنندگان در آزمون وکالت در این تجمع خواستار افزایش ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ۹۷ شدند.

آنها در شعارهایشان از نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس خواستار پیگیری این موضوع شدند.

آزمون وکالت سال ۹۷ آذر ماه سال جاری برگزار شد که بعد از آن اعتراضاتی نسبت به سوالات آزمون و ظرفیت پذیرفته شدگان مطرح شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین