گزارش «مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا منتشر می شود

عنوان

تهران-ایرنا-شبکه سی.ان.ان به نقل از منابع آگاه خبر داد که «بیل بار» دادستان کل آمریکا آماده می شود که تا هفته گزارش نهایی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده را دریافت کرده و سپس خلاصه ای از آن را به کنگره ارائه کند.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، این گزارش که محرمانه است نتیجه دو سال تحقیقات مولر به شمار می آید و امکان دارد که زمان دقیق ارائه آن تغییر کند.
هنوز معلوم نیست که چه زمانی و چه بخش هایی از گزارش مولر به کنگره فرستاده می شود. اما از آنجایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به زودی برای دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی راهی آسیا می شود، احتمال می رود که مقام های آمریکایی برای جلوگیری از تداخل با تلاش های دیپلماتیک کاخ سفید، انتشار این گزارش به زمان دیگری شود.
وزارت دادگستری و دفتر مولر از اظهارنظر در این باره خودداری کردند. «بار» گفته تا جایی که امکان داشته باشد سعی خواهد کرد در برابر کنگره و افکارعمومی «شفاف» و «مطابق با قوانین» عمل کند.
طبق قوانین، مولر باید گزارش «محرمانه ای» از نتیجه گیری های خود را به دادستان کل ارائه کند اما الزامی برای ارائه این گزارش به کنگره یا افکارعمومی وجود ندارد. بنابراین، «بار» باید تصمیم گیری کند که چه بخش هایی از گزارش را به کنگره ارائه دهد.
با پایان یافتن تحقیقات مولر، رسیدگی به پرونده های افرادی که در همین چارچوب به دادگاه ها ارائه شده است ادامه خواهد یافت. تاکنون کار «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ و «پال مانافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ به دادگاه کشیده شده است.
گفته می شود که روس ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 به نفع ترامپ دخالت کرده و میان ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه «تبانی» وجود داشته است.
شبک**9423**1392

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین