گزارش نسیم آنلاین از پشت پرده برنامه همکاری اروپا با ایران

هدف اروپا از فشار به ایران برای اجرای برنامه‌ی اقدام FATF چیست؟

اتحاد راهبردی اروپا با آمریکا علیه ایران

عنوان

سه کشور اروپایی در بیانیه‌ی راه‌اندازی INSTEX، تصریح کرده‌اند که از ایران انتظار دارند برنامه‌ی اقدام FATF را فورا انجام دهد. با بررسی سند برنامه‌ی اقدام اروپا در چارچوب همکاری‌های گسترده ایران و اروپا در بستر برجام، می‌توان به دلایل مطرح کردن این خواسته پی برد.

نسیم آنلاین: پیش از برجام که اروپایی‌ها تحریم‌هایی را علیه بخش‌های هسته‌ای، نظامی، صنعتی، مالی و ... ایران اعمال کرده بودند، اما با پذیرش برجام همکاری‌های ایران و اروپا وارد فصل جدیدی شد. بر اساس بیانیه‌ی رسمی کمیسیون اتحادیه اروپا، این همکاری‌ها در عرصه‌های تجاری، محیط‌زیست و مسائل اجتماعی از قبیل مواد مخدر است که حاوی کمک 50 میلیون یورویی برای ایران می‌باشد.

برنامه‌ی همکاری اروپا و ایران

بعد از خروج آمریکا از برجام، تعامل‌های جدیدی بین ایران و اروپا در راستای خنثی‌سازی اثر تحریم‌های آمریکا بر روی روابط تجاری ایران و اروپا شکل گرفت و بخش‌های دیگر همکاری‌ها در فضای رسانه‌ای تقریبا به حاشیه رفت. اما با توجه به اینکه همکاری‌ها و تعاملات بر بستر برجام صورت می‌گیرد، همه‌ی آنها دارای ضوابط، چارچوب و طراحی یکسانی هستند. در مهرماه سال جاری، کمیسیون اتحادیه اروپا دو سند در رابطه با بسته‌ی کمک 50 میلیون یورویی خود منتشر نمود که سند اول در رابطه با قوانین و مبانی حقوقی بسته‌ی کمکی و سند دوم برنامه اقدام این کمک بود.

بررسی سند 23 صفحه‌ای برنامه‌ی اقدام نشان می‌دهد که کمیسیون اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی دقیقی برای ارائه کمک 50 میلیون یورویی خود که در برابر یک روز درآمد نفتی ایران رقم بسیار ناچیزی است و مشکلی از ایران حل نمی‌کند، انجام داده است و ابعاد مختلف اجرای این کمک را سنجیده است؛ در یک بخش سند، اتحادیه اروپا ریسک‌ها و تهدیدهایی را که ممکن است در روند اجرای  بسته‌ی کمکی وجود داشته باشد، در یک جدول مشخص و سطح‌بندی کرده و سپس برای کاهش آن اقداماتی را در نظر گرفته است. جدول ریسک‌ها به شرح زیر می‌باشد:

ریسک‌ها و تهدیدها

سطح تهدید

( پایین، متوسط، بالا)

اقدامات کاهشی

بی‌ثباتی سیاسی بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی

بالا

تمام تعهدات به تعهد ادامه‌دار ایران به برجام پیوند داده می‌شود

مشکلات انتقال منابع و محصولات به ایران

بالا

سازوکارهای مالی جایگزین باید در نظر گرفته شود (به عنوان مثال از طریق سازمان ملل هر جایی که نیاز باشد به ذینفعان کمک بلاعوض (گرنت) داده شود)

درگیری محدود و بی‌علاقگی همکاران کلیدی نسبت به برنامه

متوسط

فعالیت‌ها باید بر اساس دیالوگ و تبادلات فنی شکل گرفته‌ بین ایران و اتحادیه اروپا  باشد؛ بسیج کردن همکاران در تمام بخش‌های فرایند اجرایی و سیاست‌گذاری تا از ایجاد حس مالکیت اطمینان حاصل شود

محدودیت ظرفیت بازیگران در سطوح مختلف مدیریتی

متوسط

حمایت برای ساخت ظرفیت مشخص در سطح محلی باید فرآهم بشود، به ویژه برای اقداماتی که مربوط به توسعه تجارت است.

شرکا (افراد یا نهاد‌ها) در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا باشند (مثلا دانشگاه‌ها)؛ نقض تحریم‌ها در بخش‌های مختلف اتحادیه اروپا (مثلا صادرات اقلام دوگانه)

متوسط

در طی انعقاد قراردادها با سازمان‌هایی که ارزیابی شده‌اند[۱] مذاکره خواهد شد تا هم نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا و هم حمایت احتمالی اتحادیه اروپا از افراد و یا نهاد‌هایی که تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا هستند، جدا بشوند. در مورد سازمان‌های مردمی هم به عنوان بخشی از فرایند ارزیابی، بررسی‌های محتاطانه صورت بگیرد و تمام ذینفعان منتخب مرامنامه‌ای را امضا کنند که به موجب آن هیچگونه همکاری با نهادهای تحریمی صورت نگیرد.

 

 

انگیزه ‌های اروپا در برنامه همکاری با ایران

با در نظر گرفتن اینکه اروپا با آمریکا در مقابل ایران اتحاد راهبردی دارد و همانند آمریکا، برنامه‌ی موشکی، حضور ایران در منطقه و دیگر مسائل را برای خود تهدیدی می‌بیند و این موضوع بارها از طرف مسئولین اروپایی تصریح شده است، در رابطه با جدول بالا می‌توان به مقاصد و انگیزه‌های کلان اروپایی‌ها برای همکاری با ایران پی برد:

  1. ممکن است با وقوع تکانه‌هایی سیاسی در سطح منطقه و بین‌الملل، مانعی برای پیشبرد اهداف اروپا پیش بیاید. اروپا می‌خواهد از برجام به عنوان اهرم و ابزاری برای برداشتن این مانع و پیشبرد اهداف خود استفاده نماید.
  2. اروپا می‌خواهد به ازای کمک خود، در لایه‌های اجرایی و سیاست‌گذاری حکمرانی ایران دخالت نماید، به گونه‌ای که این دخالت به طور موثر صورت بگیرد.
  3. اروپا می‌خواهد بخش‌های تحریمی و غیرتحریمی ایران را جدا نماید. به زعم آمریکا و اروپایی‌ها، از طریق جداسازی بخش‌های موشکی و منطقه‌ای ایران با بخش‌های غیرتحریمی در فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، می‌توانند بخش‌های موشکی و منطقه‌ای ایران را تضعیف نمایند.

INSTEX نیز مانند برنامه همکاری ایران و اروپا

در رابطه با INSTEX نیز روال به همین صورت است. اروپا می‌خواهد در ازای سازوکار ناچیزی که برای ایران و در ازای تعهدات ایران در برجام ثبت نموده است، اول اینکه از این کار به عنوان اهرمی فشار برای تصویب لوایح CFT و پالرمو در برنامه‌ی اقدام FATF استفاده نماید. دوم اینکه با درخواست اجرای فوری این برنامه در لایه‌های اجرایی و سیاست‌گذاری ایران تاثیرگذاری و دخالت و با اینکار از درون ساختار حاکمیتی، بخش‌های تحریمی را محدود نماید. سوم اینکه با ایجاد این سازوکار که محدود به تجارت غذا و دارو است و هم‌چنین درخواست اجرای برنامه اقدام FATF، اروپا به دنبال جلوگیری از حضور بخش‌های تحریمی ایران در اقتصاد و روابط تجاری هستند تا از این طریق، این بخش‌ها در اقتصاد ایران کوچک و ایزوله شوند.

بنابراین هدف اتحادیه اروپا از راه‌اندازی INSTEX و درخواست برای اجرای برنامه اقدام FATF، دور زدن تحریم‌ها و تسهیل تجارت نیست، بلکه اروپا به دنبال تضعیف بخش‌های تحریمی ایران و در نهایت عادی‌سازی رفتار ایران در راستای اهداف آمریکاست. دولت با توجه به این مسئله، نباید مخدوع اروپایی‌ها شود و خواسته‌های آنها را اجرا نماید.

 

 

[۱]  اتحادیه اروپا برای اینکه بودجه‌ای به سازمانی اخنصاص بدهد و یا کمکی بکند، ابتدا آن را طی فرایندی که به آن Pillar Assessment می‌گویند ارزیابی کرده و این فرایند هفت مرحله است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین