سی ان ان: ترزا می ۳۰ روز با برگزیت سخت فاصله دارد

عنوان

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا از 'شرم الشیخ' مصر گزارش داد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا بار دیگر رای گیری در باره طرح برگزیت خود در مجلس را به تعویق انداخت و اکنون وی تنها ۳۰روز با خروج سخت از اتحادیه اروپا فاصله دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرنگار این شبکه تلویزیونی آمریکایی ادامه داد: می روز گذشته (یکشنبه) با دونالد توسک رئیس شورای اروپا ملاقات کرد و قرار است تا ساعاتی دیگر با 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا نیز دیدار داشته باشد.
نیک رابرتسون افزود:نخست وزیر انگلیس با مشکلاتی بر سر برگزیت با طرف های اروپایی مواجه است و تاریخ خروج این کشور از اتحادیه اروپا 29 ماه مارس است که از هم اکنون فرصتی 30روزه برای حصول توافق باقی مانده و درصورتی که در این مدت وی نتواند به توافقی بر سر این موضع دست یابد، انگلیس با خروج سختی از این اتحادیه مواجه است.
خبرنگار سی ان ان گفت: این در حالی است که ترزا می با احتمال خروج سه وزیر از کابینه خود نیز مواجه است .
سی ان ان گزارش داد: طبق برآورد صندوق بین المللی پول، درصورتی که توافقی بین طرف های اروپایی وانگلیس به عمل نیاید، انگلیس با گستره ای از مشکلات از تجارت تا حمل و نقل و اقتصاد و موارد مالی مواجه خواهد بود.
این شبکه خبری افزود:صندوق بین المللی پول برآورد کرده درصورت خروج بدون توافق انگلیس ازاتحادیه در مورخ 29 ماه مارس، تولید ناخالص داخلی این کشور بین پنج تا هشت درصد کاهش خواهد یافت.
سی ان ان ادامه داد:صندوق بین المللی پول گزارش می دهد که انگلیس با تورم بالا، سرمایه گذاری ضعیف مستقیم خارجی،تاثیر منفی بر صنعت گردشگری ومحدودیت کار اتباع انگلیسی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.
سی ان ان افزود:درهمین حال انگلیس با افزایش تعرفه های خارجی، افزایش بهای کالا، طولانی شدن انتقال کالا و با کمبود غذا و دارو روبرو خواهد شد.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری انگلیسی'سان'(The Sun) دراین باره گزارش داد:دونالد توسک در جریان نشست مشترک سران اتحادیه عرب و اروپا در شرم الشیخ گفته که برگزیت بدون توافق برای همه گران خواهدبود، اما بیش از آن برای لندن گران تمام خواهد شد.
درهمه پرسی 23 ژوئن 2016 برابر با سوم تیرماه 1395در انگلیس برسر ماندن و یاخروج از اتحادیه اروپا(برگزیت)نزدیک به 52درصد شهروندان انگلیسی به خروج از آن رای دادند، نتیجه این همه پرسی به استعفای دیوید کامرون نخست وزیر وقت این کشور شد.
به دنبال نتیجه این همه پرسی، اتحادیه اروپا 'ماده 50' پیمان اتحادیه اروپا در باره خروج از این اتحادیه را به اجرا گذاشت، مهلت خروج انگلیس به موجب اجرای این ماده نیمه شب 30 مارس 2019 به وقت بروکسل برابر با 23:00 شب 29 ماه مارس به وقت انگلیس خواهد بود.
اروپام **1302**1590

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین