رئیس سازمان فضایی ایران:

۵ پروژه ماهواره ای در سال ۹۸ تکمیل می شود

عنوان

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در سال آینده شاهد تکمیل ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای حوزه فضایی در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: امروز ۳ پروژه فناوری فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و مهندس جهرمی بر تکمیل و بهره برداری از ۵ پروژه فضایی دیگر تا پایان سال آینده تاکید کرد.

براری ادامه داد: وزیر ارتباطات ضمن اعلام حمایت همه جانبه از توسعه فناوری فضایی کشور، استفاده از تمام ظرفیت نیروی متخصص کشور، دانشگاه ها و بخش خصوصی را برای افزایش شتاب توسعه فناوری فضایی، اولویت حوزه فضایی دانست.

رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: در خصوص ماهواره های مخابراتی، فرآیند تحویل ماهواره «ناهید ۱» به منظور قرار گرفتن در مدار آغاز شده است و در خردادماه نهایی می‌شود؛ درهمین حال ماهواره مخابراتی «ناهید ۲ » نیز در شش ماهه دوم سال آینده تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پروژه ماهواره های سنجش از دور نیز با جدیت در حال انجام است، گفت: در شهریورماه سال آینده ماهواره «ظفر» که مراحل تولید آن در دولت یازدهم و دوازدهم پیگیری شده است را تحویل خواهیم گرفت و در بهمن‌ماه سال ۹۸ نیز ماهواره «پارس ۱» که در دولت یازدهم طراحی آن آغاز شد به پایان خواهد رسید.

به گفته براری، سامانه بلوک انتقال مداری نیز در ۶ ماهه دوم سال بعد، تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: با توجه به حمایت های صورت گرفته از سوی وزیر ارتباطات، با شتاب بیشتری مسیر توسعه را پیگیری می کنیم و در سال آینده شاهد تکمیل این ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای این حوزه در کشور خواهیم بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین